Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
BigFic Creative Commons License 2020-06-19 05:11:04 95790

Köszönöm. Valami sablonban gondolkodtam én is.

De így teljesen tiszta.

Van egy vályog melléképületem, amit feldobok ezzel, ha elkészül.

Semmilyen infot nem találtam róla. Benned bíztam a leginkább, hogy ismered a technikát. :)

Köszönöm még egyszer.

 

Előzmény:
sr1 Creative Commons License 2020-06-18 19:25:41 95788

Az korabeli kőművesek a tisztán oltott meszes malter készitették (rostált homokkal), mert az lassan kötött.

Van egy síkva vakolt falad, még friss a vakolat, kevesebb mind 4 napos.  

Megcsinálod OSB-ből a homlokzati dísz szélleit (kerületét) feldübelezed a falra, 1-2-3 réteget összeragasztasz, a dísz vastagsága függvényében.

Azt belsejét síkba vakolod. Megvárod, míg a vakolat egy kicsit húz.

Készitesz katonból egy sablont, kivágod a mintázatát a dísznek, átrajzolod a síkba kivakolt díszre.

Aztán különbőző szélességű spaklikkal kivágod és a sablon mentén a mintázatot és kivésed - negatívba.

Aztán egy ecsettel híg malterrel ki lehet dolgozni a mintázatok éleit.  

 

Ha nem kapsz jó oltott meszet, akkor zsákos vakolatokat kell használni, hidraulikus mésszel készítve, amibe van gyanta és üvegszáll (homlokzati profilok és díszitések készitésére vannak kifejlesztve), azt viszonylag vastagon fel lehet fúzni a OSB keretbe és elég hosszú ideig képlékeny marad, de ki kell várni egy nedvesebb időt (vagy reggel árnyékban dolgozni). Nagy méretű ablakkereteket és párkányprofilokat, íveseket is, ezekkel a speciális malterekkel, sablonnal 2-3 lépésbe ki lehet húzni és soha nem repednek meg.    

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!