Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Ofenbau Creative Commons License 2020-06-17 22:09:52 95764

 

 Kettő lakásnál egyébként nem kell társasházzá alakulni. 

Előzmény:
fannta Creative Commons License 2020-06-17 19:52:00 95759

Sziasztok,

 

egy kis segitséget szeretnék kérni engedélyezés ügyben.

 

Adott egy 2000ben épült használatbavételi engedéllyel rendelkező családi ház.

Ezt kétlakásos családi házza szerenénk alakítani.

Ehhez a következőket szükséges elvégeznunk:

 

- egy homlokzati tartófalba ablakot nyitni (szomszéd telekhatártól 3m-re)

- homlokzati tartófalban lévő ablakot ajtóra cserélni (dupla ablak egy áthidalóval, az ajtó szélessége egyezne a két ablakéval)

- belső lépcső létesítése födémvágással

- belső tartófal kiváltása (részben/teljesen)

 

Kérdéseim ezzel kapcsolatban;

 

- A munkálatok mivel szerkezetet érintenek építési engedély kötelesek. Statikus bevonása elegendő vagy építész is szükséges

 

- Van-e jelentősége (egyszerűbb-e bármely szempontból/engedélyeztetés/stb.) hogy még családi házként engedélyeztetjük és végeztetjük el ezeket, vagy a társasházzá válással egyidejüleg?

 

- Szükséges a munkálatok elvégzését követően (akár még családiházként, akár társasházzá alakítás részeként) új használatbavételi engedélyt kérni?

 

- Társasház alapítás során új használatbavételi engedély szükséges a két albetétre?

 

Köszönök előre minden információt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!