Sziasztok,
egy kis segitséget szeretnék kérni engedélyezés ügyben.
Adott egy 2000ben épült használatbavételi engedéllyel rendelkező családi ház.
Ezt kétlakásos családi házza szerenénk alakítani.
Ehhez a következőket szükséges elvégeznunk:
- egy homlokzati tartófalba ablakot nyitni (szomszéd telekhatártól 3m-re)
- homlokzati tartófalban lévő ablakot ajtóra cserélni (dupla ablak egy áthidalóval, az ajtó szélessége egyezne a két ablakéval)
- belső lépcső létesítése födémvágással
- belső tartófal kiváltása (részben/teljesen)
Kérdéseim ezzel kapcsolatban;
- A munkálatok mivel szerkezetet érintenek építési engedély kötelesek. Statikus bevonása elegendő vagy építész is szükséges
- Van-e jelentősége (egyszerűbb-e bármely szempontból/engedélyeztetés/stb.) hogy még családi házként engedélyeztetjük és végeztetjük el ezeket, vagy a társasházzá válással egyidejüleg?
- Szükséges a munkálatok elvégzését követően (akár még családiházként, akár társasházzá alakítás részeként) új használatbavételi engedélyt kérni?
- Társasház alapítás során új használatbavételi engedély szükséges a két albetétre?
Köszönök előre minden információt. |