Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Aszpirin Creative Commons License 2020-06-17 12:17:51 22289

Határosak vagyunk néhány nem-schengeni országgal, pl. előtte be lehetne vetni egy 2 hetes nyaralást Horvátországban, és onnan mondjuk "okosan" repülni, a tiltólistán lévő országok kihagyásával (Londoni átszállás sem jó, mert az UK is a tiltólistán van, tudtommal, nem csak a schengeni országok). Szóval nem ez a schengenből beutazást tiltó elnöki proklamáció a legnagyobb akadály. 

Előzmény:
Aszpirin Creative Commons License 2020-06-17 12:05:17 22287

Igen, tudok erről, és fel is vetettem már itt ebben a fórumban is... de azt még mindig nem lehetetlen megoldani, ha 2 hétig előtte egy nem-Schengeni országban tartózkodik (pl. Kanadára gondoltunk, ott vannak rokonaink és barátaink, de egyelőre oda sem lehet bejutni).

A vízumot viszont meg kell kapja. Van egy olyan kitét, hogy sürgősségi igényléssel is kérhet időpontot, de az a tanulmányi vízumok esetében csak akkor lehetséges, ha kevesebb, mint 15 nap van a tanulmányok megkezdéséig (ami egyébként augusztus 23 lenne /bennlakóknak 21-én van a beköltözés/, de ő már kinn kellene legyen 15.-én, mert 16.-án van egy kötelező érvényű NCAA-esemény, amin részt kell vennie, tekintettel arra, hogy sportösztöndíjat /is/ fog kapni). 

Már ha za egyetemen minden a tervek szerint megy, ami korántsem biztos... és itt jönnek a további bizonytalansági tényezők.

 

Az egyetem még mindig nem tud ugyanis tájékoztatást adni arról, hogy megnyithatja-e a campust és ha igen mikor, az őszi szemeszterre. Miven bennlakó diákról van szó, így az is kérdés, hogy jojó, hogy esetleg mehet, de van-e hová mennie, lesz-e hol laknia? (ha nyit a campus addig, akkor biztos, hogy igen, de ha nem...) NY államról van szó amúgy, de nem NYC-ről.

 

Szóval még mindig nem reménytelen a helyzet, csak hááát... nagyon "necces".

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!