|
|
|
|
 |
Törölt nick
2020-06-17 11:24:51
|
95731
|
Nekem már volt olyan kb 2-éve, hogy a statikus, mikor visszajött a nyaralásból. Első útja nálam vezetett. De a házra alig ismert rá! Néhány dolgot nem úgy csináltam, de kapott 50-ezret, és rendbe is voltunk! |
|
A hozzászólás:
 |
Töck Jenő
2020-06-17 10:16:07
|
95729
|
"Még nem láttam olyan építési hatóságot amelyik vitatkozott volna az általam elmondottakkal vagy leírtakkal."
Amiket itt írtam az nem csak rám érvényes. |
|
Előzmény:
 |
Töck Jenő
2020-06-17 10:13:16
|
95728
|
Ezt az ostobaságot honnan veszed? Már bocsánat... Egyrészt a statikus is tervező, másrészt amit mond az PARANCS még az építész számára is. Hogy még mindíg megvan-e az a joga a statikus tervezőnek ami a Kádár korszakban megvolt , hogy életveszély esetén karhatalmat rendelhetett ki azt nem tudom. Én sohasem éltem vele. Kétszer kellett parancsban elrendelni kivitelezőnek amit jónak láttam. Egyszer, amiikor egy nagyeszű kivitelező a keret húzásra méretezett vonórúdjára állást épített és kezdték az anyagot felhordani szóltam, hogy amikor félóra múlva visszajövök üres vonórudat AKAROK látni (végrehajtotta), a másik pedig amikor egy kivitelező a saját esze után vasalt meg egy lépcsőt. A lépcső 10 (tíz) cm-t mozgott föl-le. Akkor elrendeltem a lépcső azonnali lezárását és az utólagos megerősítését. A statikus kérése a kivitelező számára utasítás. Eltérhet tőle, de az az ő számlájára megy. Még nem láttam olyan építési hatóságot amelyik vitatkozott volna az általam elmondottakkal vagy leírtakkal. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|