Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020-06-17 11:24:51 95731

Nekem már volt olyan kb 2-éve, hogy a statikus, mikor visszajött a nyaralásból. Első útja nálam vezetett. De a házra alig ismert rá! Néhány dolgot nem úgy csináltam, de kapott 50-ezret, és rendbe is voltunk!

A hozzászólás:
Töck Jenő Creative Commons License 2020-06-17 10:16:07 95729

"Még nem láttam olyan építési hatóságot amelyik vitatkozott volna az általam elmondottakkal vagy leírtakkal."

 

Amiket itt írtam az nem csak rám érvényes.

Előzmény:
Töck Jenő Creative Commons License 2020-06-17 10:13:16 95728

Ezt az ostobaságot  honnan veszed? Már bocsánat... Egyrészt a statikus is tervező, másrészt amit mond az PARANCS még az építész számára is. Hogy még mindíg megvan-e az a joga a statikus tervezőnek ami a Kádár korszakban megvolt , hogy életveszély esetén karhatalmat rendelhetett ki azt nem tudom. Én sohasem éltem vele. Kétszer kellett parancsban elrendelni kivitelezőnek amit jónak láttam. Egyszer, amiikor egy nagyeszű kivitelező a keret húzásra méretezett vonórúdjára állást épített és kezdték az anyagot felhordani szóltam, hogy amikor félóra múlva visszajövök üres vonórudat AKAROK látni (végrehajtotta), a másik pedig amikor egy kivitelező a saját esze után vasalt meg egy lépcsőt. A lépcső 10 (tíz) cm-t mozgott föl-le. Akkor elrendeltem a lépcső azonnali lezárását és az utólagos megerősítését.  A statikus kérése a kivitelező számára utasítás. Eltérhet tőle, de az az ő számlájára megy. Még nem láttam olyan építési hatóságot amelyik vitatkozott volna az általam elmondottakkal vagy leírtakkal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!