Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2020-06-17 10:16:07 95729

"Még nem láttam olyan építési hatóságot amelyik vitatkozott volna az általam elmondottakkal vagy leírtakkal."

 

Amiket itt írtam az nem csak rám érvényes.

A hozzászólás:
Töck Jenő Creative Commons License 2020-06-17 10:13:16 95728

Ezt az ostobaságot  honnan veszed? Már bocsánat... Egyrészt a statikus is tervező, másrészt amit mond az PARANCS még az építész számára is. Hogy még mindíg megvan-e az a joga a statikus tervezőnek ami a Kádár korszakban megvolt , hogy életveszély esetén karhatalmat rendelhetett ki azt nem tudom. Én sohasem éltem vele. Kétszer kellett parancsban elrendelni kivitelezőnek amit jónak láttam. Egyszer, amiikor egy nagyeszű kivitelező a keret húzásra méretezett vonórúdjára állást épített és kezdték az anyagot felhordani szóltam, hogy amikor félóra múlva visszajövök üres vonórudat AKAROK látni (végrehajtotta), a másik pedig amikor egy kivitelező a saját esze után vasalt meg egy lépcsőt. A lépcső 10 (tíz) cm-t mozgott föl-le. Akkor elrendeltem a lépcső azonnali lezárását és az utólagos megerősítését.  A statikus kérése a kivitelező számára utasítás. Eltérhet tőle, de az az ő számlájára megy. Még nem láttam olyan építési hatóságot amelyik vitatkozott volna az általam elmondottakkal vagy leírtakkal.

Előzmény:
zöldeskékek Creative Commons License 2020-06-17 09:42:13 95727

 

 

 A statikus csak véleményez, a tervező ír elő.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!