|
|
|
|
 |
Töck Jenő
2020-06-17 10:13:16
|
95728
|
Ezt az ostobaságot honnan veszed? Már bocsánat... Egyrészt a statikus is tervező, másrészt amit mond az PARANCS még az építész számára is. Hogy még mindíg megvan-e az a joga a statikus tervezőnek ami a Kádár korszakban megvolt , hogy életveszély esetén karhatalmat rendelhetett ki azt nem tudom. Én sohasem éltem vele. Kétszer kellett parancsban elrendelni kivitelezőnek amit jónak láttam. Egyszer, amiikor egy nagyeszű kivitelező a keret húzásra méretezett vonórúdjára állást épített és kezdték az anyagot felhordani szóltam, hogy amikor félóra múlva visszajövök üres vonórudat AKAROK látni (végrehajtotta), a másik pedig amikor egy kivitelező a saját esze után vasalt meg egy lépcsőt. A lépcső 10 (tíz) cm-t mozgott föl-le. Akkor elrendeltem a lépcső azonnali lezárását és az utólagos megerősítését. A statikus kérése a kivitelező számára utasítás. Eltérhet tőle, de az az ő számlájára megy. Még nem láttam olyan építési hatóságot amelyik vitatkozott volna az általam elmondottakkal vagy leírtakkal. |
|
A hozzászólás:
 |
zöldeskékek
2020-06-17 09:42:13
|
95727
|
A statikus csak véleményez, a tervező ír elő. |
|
Előzmény:
 |
Töck Jenő
2020-06-17 07:39:25
|
95725
|
"konkrétan milyen megerősítés lenne"
Amit a statikus előír. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|