Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
peterch Creative Commons License 2020-06-15 16:45:05 95103

Elek , igazat kell , hogy adjak neked !

 

Elismerem , én számoltam pontatlanul . A helyes eredmény nálam  274,665kWh . Benti 22°C , kinti 5°C átlaghömérséklettel számolva és 4800 órával .

Elsö esetben csak 2000 órát számoltam a fütésszezonra , itt bakiztam .

Viszont az alap állításomon ez nem váltóztat . :-)

Rosszul számolt !

Előzmény:
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020-06-15 16:16:32 95102

"Valahol hiba van a számításodban ."

 

0,178 W/m2K (25 centi gyapot) mínusz 0,145 W/m2K (20 centi gyapot) különbsége 0,033 W/n2K

Ezt megszorozzuk

- 15 fokkal, a fűtési szezon átlagos külső-belső hőmérséklet különbségével

- 4800 órával, a fűtési szezon átlagos hosszával

0,033 x 15 x 4800 = 2,38 kilowattóra plusz megtakarítás évente

Ha olyan a fűtésrendszere, hogy  9,24 forintból állít elő 1 kWh hőt (reális érték pl olcsó fűtő klíma esetén, de parasztvakító gázkazán-ügynök is hazudhat ekkorát), akkor a fenti 0,033 W/m2K hőszigetelés különbség évente VALÓBAN 22 forint megtakarítást jelent négyzetméterenként.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!