|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
peterch
2020-06-15 16:45:05
|
95103
|
Elek , igazat kell , hogy adjak neked !
Elismerem , én számoltam pontatlanul . A helyes eredmény nálam 274,665kWh . Benti 22°C , kinti 5°C átlaghömérséklettel számolva és 4800 órával .
Elsö esetben csak 2000 órát számoltam a fütésszezonra , itt bakiztam .
Viszont az alap állításomon ez nem váltóztat . :-)
Rosszul számolt ! |
|
Előzmény:
 |
Mekk Elek ezermester
2020-06-15 16:16:32
|
95102
|
"Valahol hiba van a számításodban ."
0,178 W/m2K (25 centi gyapot) mínusz 0,145 W/m2K (20 centi gyapot) különbsége 0,033 W/n2K
Ezt megszorozzuk
- 15 fokkal, a fűtési szezon átlagos külső-belső hőmérséklet különbségével
- 4800 órával, a fűtési szezon átlagos hosszával
0,033 x 15 x 4800 = 2,38 kilowattóra plusz megtakarítás évente
Ha olyan a fűtésrendszere, hogy 9,24 forintból állít elő 1 kWh hőt (reális érték pl olcsó fűtő klíma esetén, de parasztvakító gázkazán-ügynök is hazudhat ekkorát), akkor a fenti 0,033 W/m2K hőszigetelés különbség évente VALÓBAN 22 forint megtakarítást jelent négyzetméterenként. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|