Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020-06-11 16:55:56 95077

"Illetve a tűzfal felső sor tégláinak a tetejére is menjen"

 

Ha a szomszéd új tetője pont ugyanabba a síkba kerül, akkor előfordulhat, hogy a tűzfal felső téglasorát le kell szedni, hogy a hőszigetelésed megszakítás/hőhíd mentes lehessen.

 

"akkor a szomszéd új teteje is beljebb kerül 5 v 15 cm-rel?"

 

Ezt úgy kell előadni a szomszédnak, hogy a tetője költségeiből 2 négyzetmétert te átvállalsz :)

(a padlása is kisebb lesz kb 1 négyzetméterrel, de ezt nem muszáj megemlíteni)

Előzmény:
Anddroid8205 Creative Commons License 2020-06-11 16:03:33 95074

Eredetileg egybeépült a két fal, az évek alatt 1-2 cm légrés lett közöttük, legalábbis a tűzfal tetején, az alsóbb részeknél nincs hézag?

Én azt nem értem, hogy ha a tűzfalat is szigetelem, akár 5 cm-rel akár 15-tel, akkor a szomszéd új teteje is beljebb kerül 5 v 15 cm-rel?

Illetve a tűzfal felső sor tégláinak a tetejére is menjen 15 cm, mert akkor ott hőhíd lenne, jól gondolom? És utána ugrana be a szigetelés, ami már az én falamon van.

A nagyobbik ház fala B30-as tégla és vakolat, semmi extra anyag.

Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!