|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Mekk Elek ezermester
2020-06-11 16:55:56
|
95077
|
"Illetve a tűzfal felső sor tégláinak a tetejére is menjen"
Ha a szomszéd új tetője pont ugyanabba a síkba kerül, akkor előfordulhat, hogy a tűzfal felső téglasorát le kell szedni, hogy a hőszigetelésed megszakítás/hőhíd mentes lehessen.
"akkor a szomszéd új teteje is beljebb kerül 5 v 15 cm-rel?"
Ezt úgy kell előadni a szomszédnak, hogy a tetője költségeiből 2 négyzetmétert te átvállalsz :)
(a padlása is kisebb lesz kb 1 négyzetméterrel, de ezt nem muszáj megemlíteni) |
|
Előzmény:
 |
Anddroid8205
2020-06-11 16:03:33
|
95074
|
Eredetileg egybeépült a két fal, az évek alatt 1-2 cm légrés lett közöttük, legalábbis a tűzfal tetején, az alsóbb részeknél nincs hézag?
Én azt nem értem, hogy ha a tűzfalat is szigetelem, akár 5 cm-rel akár 15-tel, akkor a szomszéd új teteje is beljebb kerül 5 v 15 cm-rel?
Illetve a tűzfal felső sor tégláinak a tetejére is menjen 15 cm, mert akkor ott hőhíd lenne, jól gondolom? És utána ugrana be a szigetelés, ami már az én falamon van.
A nagyobbik ház fala B30-as tégla és vakolat, semmi extra anyag.
Köszi |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|