Keresés

Részletes keresés

Caty Creative Commons License 1999-07-06 09:26:13 842
Hali!

Nohát. Ha azt mondjuk, hogy a "cecakot kiforgatjuk a bundájából", az azt a műveletet takarja, amikor elkapom a macsekot, a feje búbjától a farka tövéig erőteljes mozdulatokkal végigmasszírozom a gerince mentén (ilyenkor valahogy úgy tűnik, mintha a macsek több számmal nagyobb bundát hordana, mint önmaga...). Mire végigérek a gerincén, a dilis macs alól kiszaladnak a lábai, és mint egy rongybaba, elterül. A következő poziciót ő maga kínálja fel, hanyatt vágja magát, összes lábát szátdobja a négy égtáj felé, mondván, hogy "Gazdi, a hasamat is!" Ekkor a jólnevelt gazdi a ceca hasát, mellényét, "harapós részét" azaz a hónalját is végiggyúrja-vakarássza. És ez megy fél órán keresztül, miközben a kéjenc állatka hangosan dorombol, mint egy jobbfajta dízelmotor. A dolog érdekessége az, hogy nálunk csak a Maszatot lehet ily módon nyaggatni, sőt ő követeli ki magának, Bandita macskát nem lehet, mert az ő "harapós része" valóban az, és ha a pocakja táját próbálom símogatni vagy gyömöszölni, akkor kisvártatva gyönyörű harci díszekre tehetek szert néhány nagyobbacska karmolás képében.

A cecakoknál azt hiszem, 60 nap a vemhesség ideje, de holnapra megnézem könyvben. Egyébként onnan is meg lehet állapítani, hogy terhes-e a gömbölyded formát öltött cicalány, hogyha megnézed a mellbimbóit. Amennyiben bepirosodtak, akkor nagy esély van sok kismacska érkezésére...

A hozzászólás:
Bölény Creative Commons License 1999-07-05 18:05:06 841
Ez a "kiforgatjuk a bundajabol" kifejezes nekem nagyon tetszik, de pontosan mit takar? Valaki lejjebb irta, hogy matsa imadja, ha forditva simogatjak. Boldogult Sicinknek is tokmindegy volt, hogy mely iranybol "cirogatta" az ember, a lenyeg az volt, hogy egy gozkalapacs erejevel tegyuk. Most mazochistak a macsok, vagy tenyleg ez kell nekik?

Mas. A macsoknal mennyi a vemhesseg ideje? Ui. egyelore nem tudom eldonteni, hogy Mimi macska kiscicakat tarol magaban, vagy csak az utobbi idok megnovekedett taplalekbevitele jelentkezik nala derektajon?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!