Hali!
Nohát. Ha azt mondjuk, hogy a "cecakot kiforgatjuk a bundájából", az azt a műveletet takarja, amikor elkapom a macsekot, a feje búbjától a farka tövéig erőteljes mozdulatokkal végigmasszírozom a gerince mentén (ilyenkor valahogy úgy tűnik, mintha a macsek több számmal nagyobb bundát hordana, mint önmaga...). Mire végigérek a gerincén, a dilis macs alól kiszaladnak a lábai, és mint egy rongybaba, elterül. A következő poziciót ő maga kínálja fel, hanyatt vágja magát, összes lábát szátdobja a négy égtáj felé, mondván, hogy "Gazdi, a hasamat is!" Ekkor a jólnevelt gazdi a ceca hasát, mellényét, "harapós részét" azaz a hónalját is végiggyúrja-vakarássza. És ez megy fél órán keresztül, miközben a kéjenc állatka hangosan dorombol, mint egy jobbfajta dízelmotor. A dolog érdekessége az, hogy nálunk csak a Maszatot lehet ily módon nyaggatni, sőt ő követeli ki magának, Bandita macskát nem lehet, mert az ő "harapós része" valóban az, és ha a pocakja táját próbálom símogatni vagy gyömöszölni, akkor kisvártatva gyönyörű harci díszekre tehetek szert néhány nagyobbacska karmolás képében.
A cecakoknál azt hiszem, 60 nap a vemhesség ideje, de holnapra megnézem könyvben. Egyébként onnan is meg lehet állapítani, hogy terhes-e a gömbölyded formát öltött cicalány, hogyha megnézed a mellbimbóit. Amennyiben bepirosodtak, akkor nagy esély van sok kismacska érkezésére... |