|
|
 |
ZsuR
2020-06-03 20:33:13
|
86313
|
Skimmer. Vagy egy bolti, vagy egy hazi keszitesu.
|
|
 |
RJancsi
2020-06-03 19:44:14
|
86310
|
Jó lenne "tájképet" is látni a tavadról. Sokat ront a helyzeten ha egész nap éri a Nap. Ha nincs semmi ami árnyékot vetne rá, akkor ideiglenesen napvitorlával vagy bármi mással próbáld meg árnyékolni. Ha már elég sok tavirózsád lesz, az beárnyékolja a vizet és akkor nem szaporodnak (annyira) az algák sem.
Valahol olvastam, hogy kb. 1 m mélyen mérve a tó minden négyzetmétere 80 cm halat képes "eltartani". Azaz megnézed, hogy kb. hány négyzetméteres a tavad felülete 1 méter mélyen, és annyi halat tehetsz bele, hogy ezt a 80 cm-t ne lépd túl. Ez lehet 2 db 40 cm-es koi vagy 10 db 8 cm-es fiatal aranyhal stb. De ez is csak akkor igaz, ha a halak mellett kellő mennyiségű növény és csiga van, ami lebontja a halak melléktermékét, a szerves iszapot. Azaz pár hónap múlva amikor már beáll a tó. Addig jobb lett volna ha egyáltalán nincs benne hal, vagy legfeljebb mutatóba néhány darab. |
|
 |
bjanos21
2020-06-03 19:16:18
|
86309
|
Algásodik. Nem is csoda, még friss a tó, be kell hogy álljon. Nagyon hamar tettél bele halat, és nagyon sokat (szerintem 3-4x több hal van benne mint amit elbir hosszú távon). Így nem sok esélye van a biológiának hogy beálljon, a halak ki fognak zabálni minden apró állatkát. Aztán ha megnőnek berohad az egész. Nem tudom, hogy a halak jó részét ki tudod-e szedni valahogy, mert az lenne a jó. Ha a koi a vágyad akkor nagyjából köbméterenként egy halat számolj, ha nagyon nagyok lesznek akkor majd még ezt is ritkítani kell. De azt tudd, hogy a koi mellett nem nagyon fog egyben maradni a növényzet... Macerás egy hal. Nagyon látványos, de macerás. Ha aranyhalat is akarsz még mellé, akkor kevesebb koi kell, nagyjából egy koit felválthatsz 5 aranyhalra. Az aranyhalnak meg az a baja, hogy irtózatos mértékben szaporodik, és folyamatosan ritkítani kell. De az legalább nem annyira destruktív.
Naszóval szerintem most vissza kéne lépni a rajtkockára, és megvárni hogy beálljon a tó. Az első hónapokban, de inkább az első évben lesz minden vad dolog. Utána beáll a tó. Már ha a koik hagyják a növényeket elszaporodni hogy a szűrő funkciójukat el tudják látni. És ha az UV szűrő engedi a biológiát a maga útján. Amit most látsz, az az algásodás első lépése. Ha ezen túljutsz majd jön a fonalas alga. Az még durvább lesz, De az is elmúlik idővel. Legalábbis ha tud a természet működni. Most éppen ellene dolgozol.
|
|
 |
Jahno
2020-06-03 19:10:31
|
86308
|
"Mit javasoltok,mit tegyek?"
Várj. Időnként lehalászhatod. |
|
A hozzászólás:
 |
turicsi
2020-06-03 18:53:59
|
86307
|
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Tőletek!
Egy hónapja készült el a tavunk ami 8m3-es.
Körben mindenféle vízinövényekkel,egy kisebb vízeséssel,kb 2000l/óra a víz ami átfolyik egy házi készítésű hordós szűrőn,ami 2db 60L-es hordóból áll.
Az egyik hordóban mechanikai szűrés van,kpe cső darabok,szunyogháló,raschelháló,kabátbélés,a másikban zeolit!
Van egy 36w-os Uvc lámpa is a hordók előtt,ami jelenleg nem üzemel.
A halakról annyit hogy lehet sokan vannak!
Van 1db 30cm-es Koi,10db 15cm-es Koi,15db 5cm-es Koi,15 db 5cm-es Aranyhal.
A víz tisztának néz ki a legmélyebb pontja 110cm,le lehet látni az aljára.
Csík teszttel néztem nitritet,nitrátot,ph-t,keménységet,jónak nézett ki!
Tudom ezek a tesztek nem sokat érnek,de hátha..
Néhány napja vettem észre hogy a képeken látható trutyi megjelent a felszínen.
Hálóval leszedem,de egyre több van!
Mi lehet ez?
Valamilyen alga?
Mit javasoltok,mit tegyek?
Előre is köszönöm!  |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|