|
|
|
|
 |
peterch
2020-06-01 21:17:42
|
95050
|
Szia Elek !
Engem a Te véleményed ebben az esetben nem érdekel . Mikor vettem az EPS-t 15 éve , akkor ugye a gyártótól vettem . Ott kaptam ezt a tanácsot . Nem megolvad és elcsepeg , hanem csak meglágyul . Tehát a tartása nem lesz olyan stabil . Ami a padlás hömérsékletet illeti . Nálam a maximum a lemezcserép esetében 58°C volt idáig . A höméröm a padlás közepén van mint magasságilag , mint a ház közepéhez véve hosszanti irányban , kelet - nyugat irány . A déli oldalon lévö lemezcserép közvetlen közelében ez jóval magasabb érték . |
|
 |
kiggyo
2020-06-01 20:39:12
|
95049
|
Kíváncsi lennék melyik kocsmában mesélik ezt a megolvadós sztorit.
Nem azért kell védeni jobban a grafitos hőszigetelést a direkt napsütéstől kivitelezés közben mert megolvad hanem mert a nagyobb hőmérséklete miatt jobban hőtágul és akár le is rúghatja magát a falról dübelezés előtt. |
|
 |
Mekk Elek ezermester
2020-06-01 13:59:37
|
95047
|
Ezen a képen pl egy New York-i épület (Museum of Modern Art) tetejének egy méréssorozata látható (NASA). Van sötét és világos tetőfelület is (a képen sötét és világos hőmérséklet görbe)

|
|
A hozzászólás:
 |
Mekk Elek ezermester
2020-06-01 13:46:29
|
95046
|
A polisztirol 90 fok környékén lágyul maradandó módon,
szerintem egy napsütötte fal felülete viszont még sötét színűre festve sem melegszik kb 70 fok fölé, a legnagyobb kánikulában sem
(egyszer találtam valami kísérletet, ahol Floridábnan, számos próbálkozás után egy fekete háztetőt sikerült 77 fokra felmelegíteni, de csak szélcsendes időben kb egy órára).
Ezért nekem erősen bűzlenek azok a történetek is, amelyben vakolatlan grafitos eps ÁLLÍTÓLAG megolvadt a falon a napsütés erejétől. |
|
Előzmény:
 |
peterch
2020-06-01 09:32:30
|
95045
|
Az nem is gond . :-)
Viszont arra oda kell figyelni , hogy esetleg EPS , vagy grafitos EPS esetén nem lehet erös a szín , tehát sötétebb , mert az nagyon felmelegszik a napsütés hatására . Az EPS viszont azt nem szereti . |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|