|
|
|
|
 |
Szomaházy
2020-05-30 16:10:24
|
15912
|
Nagyon érdekes infók, de ezekből kimaradtam, ugyanis a számítógépekig csak Erika táska írógépemet használtam. A csőtollakat is elektro-mechanizálták, az első amit láttam,
egy HP (nem hülye p!) plotter volt. Ez maga cserélte a fekete és színes, különböző vonalvastagságú tintapatronokat. A műszaki rajzolók Wurlitzerje volt.
A ceruzahegyezőket és a radírozókat is elektro-mechanizálták később.
|
|
 |
Boszorka
2020-05-30 11:00:25
|
15910
|
Az IBM gömbfeljes gépeknek volt egy óriási hibája. Ha utólag javítani kellett, jellemzően a stencilt, az életben nem lehetett pontosan vissza találni az adott betühöz. Ezért nekem az egyetemen egy olivettim volt, amivel tökéletesen tudtam javítani azt amit a gömbfejessel félre ütöttek. |
|
A hozzászólás:
 |
scsabi
2020-05-30 09:29:28
|
15909
|
"Ezek ugyan nem terjedtek el, mert jöttek az IBM golflabdás gépek és társaik."
Az elektromechanikus írógépeket Európában pl. a Mercedes 1914-től gyártotta, az IBM gömbfejes gépek 1961-ben jöttek a piacra. A béketábor irodagépesítésének alapja a Robotron 1967-től gyártott elektromechanikus Optima gépei voltak, amik a nyolcvanas évekig gyártásban maradtak. (amúgy az NDK-ban a régi Mercedes-gyár 1951-től folytatta a korábbi Mercedes konstrukciók gyártását). Idehaza elektronikus írógépet valamikor a nyolcvanas évek közepén láttam először (valamelyik Robotron-modellt), amikor már minden magára valamit is adó irodában ütőkaros villany-Optimák voltak. |
|
Előzmény:
 |
Szomaházy
2020-05-30 05:18:37
|
15908
|
Kezdetben vala a napraforgó szüret, az 15883-as hozzászólásban. Onnan a borotvapenge élesítésen, a Wilkinson Sword pengén, a ruhabontáson, dipa és pauszpapíron, redisz és csőtollon, javítófestéken, stencil javításon át eljutottunk az írógépig.
Erről annyit, hogy volt egy motorizált változata a mechanikus írógépeknek. Ezekben egy villanymotor segítségével erősítették fel a kalapácsok ütését. Nagy segítség volt ez a több indigós példányt író, gyengébb ujjú gépírónőknek. Ezek ugyan nem terjedtek el, mert jöttek az IBM golflabdás gépek és társaik.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|