Keresés

Részletes keresés

Maminti Creative Commons License 1999-06-25 11:09:50 783
Kedves Enid, ez felhívás keringőre... :)))
Szóval Kobold a nagyobb, korban is, méretben is. Május végén volt 1 éves, a színe egészen sötétszürke, de ha megtörik rajta a fény, lehet látni, hogy cirmos. A szemei hol zöldek hol sárgák, a naptól függően. Keményebb, önálóbb macsek Arisznál, nem nagyon szereti, ha simogatják, még tőlem sem, ilyenkor mindig elrántja a fejét és arrébb megy. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem tud kikövetelni magának egy kis becézgetést, ha nem akar... :) Kiskorában rászokott arra, hogy szopja az ujjamat (miután egyszer, nem vicc! kiszívta a nyakamat, inkább hagyom, hogy a kezemre vesse magát... :) ), és ilyenkor csodák csodájára még dorombol is. Kettőjük közül ő viszi a prímet, az esetek 98%-ban ő győz a verekedésben is, de ugyanakkor hagyja, hogy a kicsi beleegyen az ételébe, nem vitatja el tőle a jogot, hogy Arisz az ölembe telepedjen, persze azért néha ő is követeli a jussát, és ilyenkor szépen kilapulok a két cicz több mint 8 kilója alatt... :)
Arisz (eredetileg Arisztid) kábé egyharmaddal kisebb, augusztus elején lesz 1 éves, a barátaim szerint homokfutó, sőt ez egyikük le is zsemleszínűzte már... Egyszóval krémszínű fehér csíkokkal. Felülről úgy néz ki, mint egy vadmalac, ugyanis a hátán párhuzamosan fut 2-3 csík, az oldalán pedig egy-egy kacskaringós csigavonal. Miután a mama perzsa volt, bár rövid a szőre, de nagyon selymes és puha, a szemei pedig borostyánsárgák. :) Ő az, aki jobban törleszkedik, igényli az emberi társaságot, ugyanakkor ő az, aki váratlanul megtámadja Koboldot, aki éppen a kád szélén egyensúlyoz, és a lábánál fogva megpróbálja belelökni a vízbe... :)) Sajnos kiderült róla, hogy szívbeteg, így naponta kétszer azzal játszunk, hogy megegye a gyógyszereket, amiket a falatkákba rejtek. Nem jósoltak neki hosszú életet, de (lekopogom) mintha nem is lenne baj a szívével, úgy nyargalászik körbe-körbe ja és persze fel a vitrinre és vissza.
Általában nagyon jól kijönnek egymással, bár tudnak eszméletlen verekedéseket is produkálni és ilyenkor csak úgy repülnek a szőrök... Aztán békésen elfekszenek egymás mellett, és megmosdatják a másikat...
Bár Kobold az elején egy lidércálomnak fogta fel a jövevényt, érzésem szerint kell a társaság a macskáknak is, végülis csak egyedül vannak egész nap...
A hozzászólás:
Enid Creative Commons License 1999-06-25 10:28:41 781
:-)))

Jaj, de szeretnék én is egy cimborát a Micinek... De a család kiátkozna, azt hiszem. :-( Nagyon jó fejek lehetnek ketten. Együtt alszanak? Mennyi idősek? Sokat játszanak egymással? Mesélj valamit róluk légy szíves! :-)

Előzmény:
Maminti Creative Commons License 1999-06-25 10:23:38 780
Eszméletlen vadászatban volt tegnap szerencsém nézőként résztvenni. Kobold és Arisz megrohamozott egy árva legyet, akit a balszerencséje behozott a lakásba. Még a kajájukat is otthagyták... :) Kobold közel métereseket ugrott felfelé a levegőben, és kicsit féltettem az ablaktáblát. Mindazonáltal nem jósoltam sok sikert a matsnak, de persze tévedtem, mert nemsokára buzgón rágott valamit és hallani lehetett egy elhalló zümmögést is... Szédületes látvány volt, ahogy a két macsak szinkronban forgatták a fejüket (majdnem 180 fokban is), és rohangáltak ide-oda a legyet hajkurászván... :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!