|
|
|
|
 |
van_Persil
2020-05-17 10:46:27
|
4052
|
Ha van kiválás, akkor van kiválás, ha nincs, akkor nincs. Ég és föld a különbség, bár neked nem jelent semmit. És a méz kitűnően és gyorsan oldódik vízben, mivel extrém higroszkópos, így csak pár másodpercig marad a csalidon. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2020-05-17 10:05:58
|
4051
|
Egy minimális, kb 1cm magas kiválás van az alján, de az is inkább csak az üveg külső szélén. Gyakorlatilag egy mézízű extrasűrű befőtt, gyümölcs nélkül? Ugyanott találtunk ugyanolyan korú befőtteket is, szintén tökéletes állapotban. Ha minden igaz, akkor 8 évesek a mézzel együtt.
Igazából ebben az állagban pont tökéletes belemártogatni a halcsalit... A horgászboltos trutymákok is ugyan ilyen állagúak, lehet, hogy azokban is csak hamisméz van megszínezve? |
|
Előzmény:
 |
van_Persil
2020-05-17 05:37:18
|
4048
|
20 éve volt az akác felvásárlási ára kb 5-600 Ft, úgy 2003 körül ment fel 1000-re először (amikor az egész országban elfagyott az akác) Az akácméz is megcukrosodik egy idő után, csak míg pl. a repce 3 nappal a pörgetés után már beköt, addig az akác tényleg akár évekig is folyós maradhat. Viszont az, hogy ilyen ár mellett egy szem kristály sincs benne, felveti a gyanút, hogy nem igazi akác, hanem cukorszirupból készült, ugyanis a kristálycukorból és vízből készült szirup feletetésével a méhek által, vagy rosszabb esetben méhek nélkül, enzimek hozzáadásával műméz készíthető. Meghalni természetesen nem fogsz tőle semelyik esetben sem. Sőt, pl. a törökök a világ legnagyobb lépesméz fogyasztói, de annyira hozzászoktak a műmézes lépek fogyasztásához, hogy az igazi mézzel készültet meg se hajlandók enni.
A ”sűrű olaj” arra utal, hogy nem túl sűrű az a méz, egy 15,5-16 % vizet tartalmazó mézben a buborék nagyon lassan vándorol, a mézbe valósággal írni lehet, a mézadagoló pumpa nem is tudja felszívni, úgyhogy ha nem valamelyik nagy kiszerelő méze, akkor is tuti vándorméhész gyorsan kipörgetett méze lehet, aki nem hagyja, hogy a méhek beérleljék a mézet. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|