sziasztok,
jó rég jártam itt, most viszont kiakadtam, megosztanám veletek a sztorimat.
Adott egy 4 hónapos lány macska, aki igen, 4(!) hónaposan elkezdett ivarzani.
Akinek volt része ilyenben, az tudja, miről beszélek... Ráadásul kijárós, úgyhogy még jobban kell figyelnem rá, ha kiengedem. Mert eléggé nehéz benn tartani, kiszökdös, ha nyitom az ajtót.
Udvarról nehezen tud kimenni, de azért sztem megtalálja az utat melléképületek tetején át a szomszéd felé, főleg, ha kandúrra vágyik.....
Járkálnak be idegen macskák is éjszaka, úgyhogy sötétedés után nincs kimenés.
Az az állatorvos, ahová vinném első körben, jelenleg csak sürgősségi eseteket lát el, és az ivartalanítás nem az...
Másikat hívom, azt mondja, 4 hónapos macskát nem ivartalanítanak, mert az nem ivarérett. Majd fél év múlva.
Dehát, mondom, hogyhogy, hát itt bagzik nekem már 2 napja. Mit csinálok vele fél évig?
Az neki nyilván tökmindegy, szóval akkor se. Ha befejezte, vigyem be és ad neki fogamzásgátló injekciót.
Hát csessze meg, ezt akartam megúszni mindig. Plusz kiadás, meg a hormon túladagolás nem jó ám nekik, ugyebár.
Kérdés, hogy eggyel megúszom-e, meddig tart a hatása, vagy várjam meg, míg a másik hátha hamarabb megcsinálja (majd ha rendesen kinyitnak), vagy adassak be neki fogamzásgátlót..
Tudtommal 4-5 hónapos kor az standard életkor külföldön...
Emlékszem, ez a doki már más macskámnál is hisztizett 6-8-10 hónaposak voltak, hogy de ivarérett-e ez már, na jó, megcsinálja, de az én felelősségemre.. |