Szia!
Néhány kiegészités
Mint irtam első hibakódkiolvasáskor ez a két kód volt : P0093 és P1272. A P1272 szerepel a linkelt oldal tetjén évő hibakód felsorolásában is! Törölve lett akkor mindegyik---kb jó 100km alatt kb háromszor dobta vissza ugyanezeket a hibakodókat, a véletlenszerüen vészüzemmódba kerüléskor--amikor motor , az ujraindás utás megint tökéletes lett.
Nagy segitség hogy irtad: Az SCV szelep volt cserélve Nálad, és minden reset/ujratanitási móka nélkül is., minden tökéletes volt a csere --hibakodot sem dobott be.
Ezen az autó Nissannéknál cseréltek SCV szelepet és nyomászenzort is .(itt vannak a lecseréltek).,
a belinkelt Navarra oldalon a joboldali fényképhez . ahol gumicsöveket látni ..,való szöveg nem SCV szelepre hivatkozik ., hanem valami nyomás-korlátozó -csökkentő szelepszerüségre.., a baloldali az viszont lehet kinézetre SCV is..,az itt lévőre hajazik nagyon..,ugyanis ami itt van ugyan ilyen hengeres kinézetű. .
Erre a nyomás-határolo(?) két gumicsöves szelepre irják ezt a probát :Huzza le a megjelölt gumi csövet --huzzon rá másikat és azt dugja egy tartályba: Legalább 5mp-ig tartsa a fordulatot 4.000 fölött---Ha nem jön ki üzemanyag akkor használható a szelep----Ha kijön akkor cserélni kell. , szerintem ez a szelep nem az SCV szelep---. kérdés hogy az X.-Trailon is van-e ilyen szelep???
Azt olvastam hogy a pumpa borzalmas helyen van , hátul a motor mögött..,jelenleg fizikailag nem vagyok olyan állapotban hogy utána tudjak nézelödni-keresgelni a helyszinen.., talán jövö héten---, csak "felkészülési" folyamatban vagyok erre az idegörlő rejtélyre...
mégegyszer köszönöm a segitséged és baráti üdvözlettel L.
|