Keresés

Részletes keresés

2T Motor Creative Commons License 2020-03-22 18:22:02 6435

Hát, ez így rendben is van. ;) :)

 

Ha a zúzdába kerül (alkalmazottnak kell), akkor valóban jobb választás, lehet a Stihl egy bevált, robusztusabb konstrukciója.

 

Kb. Ez a különbség a bumszli nagy Stihl damilfej és a Husqvarna könnyű, lapos, jól szerelhető damilfeje között. Én az utóbbit jobban szeretem, mert nálam az is bírja és kényelmesebb.

 

Olyasmi ez mint pl a Hilti fúró vastagabb, nehezebb műanyag háza. (bár a tokmány azon is megadja magát előbb utóbb)

 

A gázkar rudazat valóban strapabíróbb, mint a bovdenes megoldás, de a bovdenes más világ érzékenység szempontjából.

 

Én azt mondom hallgassatok Csigára. :)

 

Azzal az olajjal, benzinnel nagyobb az esély ha koszos hengerrel, életlen lánccal megy a dörgölés. Az életlen láncnál, mint az életlen fúróhegynél is brutálisan elkezd melegedni mindene a gépnek. A nagyobb erővel nyomás, feszegetés, rángatás meg odavág a rugónak, gumibaknak.

 

Viszont a minimális játékszabályokat betartva, tartósságban is és főleg komfortban, ugyan olyan jók lehetnek más márkák gépei.

 

Láncról csak annyit, hogy azelőtt kell élezni, mielőtt már minimálisan el kezd lazulni. (nyúlni) Ha öt perce éleztél akkor is. (mert elkaptál valamit, vagy földközelbe vágtál)

Az éles márkás lánc nem nyúlik szinte semmit, ha az olajozás is rendben van.

A hozzászólás:
''csiga Creative Commons License 2020-03-22 11:04:28 6430

A félreértések a fórum írott és egyoldalú kommunikációs csatornájából  adódhat. Ha nem látom az arc mimikádat, a kézmozdulataid, nem hallom a hangsúlyod, másképp is érthető, mint amit szerettél volna közölni.

 

Volt olyan fórumtárs, akit nem ismertem, és hát... nem igazán tudtam hova tenni, amit közölni akar. Aztán személyes ismeretség után egészen másképp láttam, gondoltam, amit ír.

 

 

Vannak olyan különbségek, amik a termelésben lévő gépet kifejezetten jobbá teszik a termelő szemszögéből.

 

Példa: Legyen a Dolmar 7900 VS Stihl.  ( szervízes mesélte)

 

 

Az agysebész nem tesz különbséget a két gép között, mind a kettőt üti-vágja, gyilkolja. "Qrva anyját a főnöknek, megint nem fizette ki a túlórát, leszarom, nem az enyém, miért vesz ilyen szart a főnök", stb.... 

 

Nem szeretnek láncot élezni, ezért erősebben nyomja a fát, "ezt a 20 percet még kibírja". A bakok a Dolmáron kb 2 hónappal a termelés befejezése előtt kidőltek, és rendelni kell, várni kell rá. A Stihlé és kipurcant, de pont kibírta a szezont, tehát az lesz a jobb. Apróbb dolgok tönkre mennek bármelyiken, de a Stihlhez szinte azonnal van bármi. 

 

A Dolmáron (is) a gázbillentyűt és a karbit egy vékony bowden köti össze, az szokott még elfáradni. A sajátjaimon az összeset olajozom. Az agysebész szerinted foglakozik vele?

 

Az életlen lánc miatt erősebben nyomja a fának a gépet, ezzel plussz hőt okozva, és erőltetve  kuplung oldali főtengely csapágyat. Ezt az idiotizmust is valamivel jobban tűri a Stihl.

 

A nagyobb hűtőborda felület miatt a gondozás mentességet is jobban tűri. Agysebész nem fog mindennap ecsettel, kompresszorral gépet takarítani.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

 

Normális használat mellett, ha magadnak veszed a gépet, Te használod, ezekre ügyelsz, így ezek a különbségek nem jönnek elő. 

 

Normális - pici műszaki érzékkel megáldott-  ember kezében a piaci kínai gép is képes akár 100-150 órát elmenni. Tudom. Egy jobb kínai ( Hecht)  még többet is, csak tudni kell hol a határa, mire kell figyelni.

 

Minél drágább, profibb egy gép, annál több (emberi) hülyeséget tolerál, bizonyos határokon belül. 

 

Fűkaszából nekem (ismerős  szervizes ajánlására)  Husi 343R van. Használtan vettem azt is. Bitang egy gép.

 

 

A szervizes sokat mesélt az emberi hülyeségek miatti gép meghibásodásokról, a közmunkások 2T olaj eladásairól, ha rájuk volt bízva az üza bekeverés, a pisztolyozó fűkaszálás, a dzsuvás, eldugult szűrők, eldugult levegőjáratok, stb...

 

Az Oleóból, Dolmárból egy jobban eltalált széria pont ugyanúgy jó otthonra, ( csak ne legyél agysebész)  mint egy S-H gép. Alkatrész ellátásban ( időbeli)  viszont még mindig a Stihl a nyerő.

 

Számomra, amit a Stihl plusszként tud felmutatni a Husihoz képest, abból nem tudok profitálni. Vannak, akiknek viszont igen. Ezt a részét is fogadjuk el.

 

 

 

 

 

 

Előzmény:
2T Motor Creative Commons License 2020-03-21 23:10:16 6428

Úgy érzem, nem sikerült megérteni amit írtam, és nem bántásból, se kötekedésből írom ezeket.

 

Gyakran kezelitek tényszerűen, Te is és sokan a különböző fórumokon, hogy egy gép, jobbságát kizárólag a tartóssága határozza meg. Pedig nem. Ezek között a profi fűrészek között alig van különbség tartósságban. Mind kiváló gép. De egyiknek ez az erőssége másiknak meg az. NINCS olyan, hogy legjobb. Ha vannak különböző gépeid és sokat kell vágnod egyszerre, akkor nem a minimális tartósságbeli különbség fog érdekelni, (ha van egyáltalán olyan) hanem, hogy Neked melyikkel jobb dolgozni. Melyik áll a kezedre.

Ha meg nem kell sokat vágni akkor meg szinte mindegy csak fűrész legyen. Az állapota és a megfelelő üzemeltetése sokkal fontosabb, mint hogy mi a típusa.

 

A gyakran emlegetett 064 el ÉN nem dolgoznék termelésben, mert nekem nem felel meg, ha az a legistenibb egyesek szerint, ha nem. És az, hogy a szervizes szerint mi a legeslegjobb gép az se érdekel, ha Én nem szeretem.

 

Pl. Nekem a legjobb kasza a HQ 545rx. A Stihlek nekem nem kényelmesek, pedig van olyan is pl. Stihl 490. Sokkal jobban néz ki, erősebb is, drágább is, modernebb is, menőbb is, minden jó csak egy baja van, hogy nem Hq 545rx.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!