Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

KiDs57 Creative Commons License 2020-03-13 12:28:25 2337

Szia!

Igen, az SVC szelepet fel kell hangolni a motor elektronikára (vagy inkább fordítva?).
De: ha nincs felhangolva (jártam úgy vele 1-2e km-t, mert ahol cserélték, ott nem tudták felhangolni), akkor sem produkálhat ilyen hibajelenséget. Nekem érzésre hibátlanul ment, de 0,5-1 literrel lecsökkent a fogyasztás a hangolás után.

Ráadásul az adagoló hiba hibakódja: P0089 és néha P1273 volt nálam. Az SVC szelep cseréje után megszűnt.
Sajnos marad a további nyomozás - részvétem...

üdv

A hozzászólás:
Lesolo Creative Commons License 2020-03-12 11:47:53 2336

Sziasztok!

 

Nissan X-trail 2005. 2.2L dci.Teljesen Véletlenszerü teljesitményvesztés.Cseklámpa hibajelzés nélkül! 

Ezeket a hibakodokat (törölhetően)  irja be ilyenkor.

 

P0172--Nyomás--szenzor-érték hibák??

 

P0093 ..üzemanyagszivárgás---nyomásesés érzékelés hiba???

 

Az autó tökéletesen megy ---a hibajelenség nem provokálható ki, akár hosszu-forszirozott (50km)probauttal sem!  Ha limp-be kerül akkor csak alapjáratszerüség van, gázt nem veszii, egy alkalommal le is állt a motor--ilyenkor egy motor leállitás és ujrainditás után tökéletes megint. Hibakódtörlés nélkül is.

 

Márkaszervizben SCV nyomásszabályzó szelepet és C.R.Nyomásszenzort cseréltek, de  semmi változást nem hozott ez a csere!!!

 

Nyomásszenzor multiméterrel mérve referencia értéken belül van.

 

Kérdés: Nyomászabályzó fizikai kicserélése után kell valami reset-ujratanulási figurát végrehajtani?

 

Ilyesmit olvastam ,hogy egy manuális gázpedál reset-ujratanitás megoldotta-megoldaná a limpbe kerülést???

Vagy ez csak egy gyári Consult II diag , házilagos kiváltása akarna lenni pl hibakódkiolvasásra?? sajnos ez egyértelmüen nem derült ki, mert a leirás nagyon hasonlo egy diag nélküli Nissan hibakód-törlés procedurához...

 

Köszönöm segitségteket!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!