Sziasztok!
Nissan X-trail 2005. 2.2L dci.Teljesen Véletlenszerü teljesitményvesztés.Cseklámpa hibajelzés nélkül!
Ezeket a hibakodokat (törölhetően) irja be ilyenkor.
P0172--Nyomás--szenzor-érték hibák??
P0093 ..üzemanyagszivárgás---nyomásesés érzékelés hiba???
Az autó tökéletesen megy ---a hibajelenség nem provokálható ki, akár hosszu-forszirozott (50km)probauttal sem! Ha limp-be kerül akkor csak alapjáratszerüség van, gázt nem veszii, egy alkalommal le is állt a motor--ilyenkor egy motor leállitás és ujrainditás után tökéletes megint. Hibakódtörlés nélkül is.
Márkaszervizben SCV nyomásszabályzó szelepet és C.R.Nyomásszenzort cseréltek, de semmi változást nem hozott ez a csere!!!
Nyomásszenzor multiméterrel mérve referencia értéken belül van.
Kérdés: Nyomászabályzó fizikai kicserélése után kell valami reset-ujratanulási figurát végrehajtani?
Ilyesmit olvastam ,hogy egy manuális gázpedál reset-ujratanitás megoldotta-megoldaná a limpbe kerülést???
Vagy ez csak egy gyári Consult II diag , házilagos kiváltása akarna lenni pl hibakódkiolvasásra?? sajnos ez egyértelmüen nem derült ki, mert a leirás nagyon hasonlo egy diag nélküli Nissan hibakód-törlés procedurához...
Köszönöm segitségteket! |