Keresés

Részletes keresés

pete08 Creative Commons License 2020-03-08 08:47:50 4038

Serkentés céljából napi 2 dl szeretnék , zacskós módszerrel, bőséges élelemmel teleltettem így még abból nincs hiány.

A hozzászólás:
Kempingez Creative Commons License 2020-03-08 07:32:05 4037

Nem szoktam, de nem írtad hogy milyen célból szándékozol etetni. Régebben, főleg a gyógyszer bevitele miatt, cukorlepényt alkalmaztam. A legjobb szerintem ha megfelelő mennyiségű élelemmel teleljük be őket. Így tavasszal elég a szűk fészek biztosítása a jó fejlődéshez. Részben mert egyre bizonytalanabb a március időjárás. Nem feltétlen alkalmas a szirupos etetéshez. Másrészt mindenféleképpen a telelőméhek életét rövidítjük a cukor invertálásával. Ezért, mostanság lehet hogy ez sem annyira okos dolog. 

Nyilván lesz, aki pont az ellenkezőjét fogja javasolni. Van aki ragaszkodik a tél végi lepényezéshez, vagy a tavaszi szirupozáshoz. Magadnak kell döntened. 

 

 

 

Előzmény:
pete08 Creative Commons License 2020-03-05 18:14:06 4036

Sziasztok!Érdeklődnék ilyenkor ti szoktatok 1-1szirupot berakni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!