|
|
|
|
 |
pete08
2020-03-08 08:47:50
|
4038
|
Serkentés céljából napi 2 dl szeretnék , zacskós módszerrel, bőséges élelemmel teleltettem így még abból nincs hiány. |
|
A hozzászólás:
 |
Kempingez
2020-03-08 07:32:05
|
4037
|
Nem szoktam, de nem írtad hogy milyen célból szándékozol etetni. Régebben, főleg a gyógyszer bevitele miatt, cukorlepényt alkalmaztam. A legjobb szerintem ha megfelelő mennyiségű élelemmel teleljük be őket. Így tavasszal elég a szűk fészek biztosítása a jó fejlődéshez. Részben mert egyre bizonytalanabb a március időjárás. Nem feltétlen alkalmas a szirupos etetéshez. Másrészt mindenféleképpen a telelőméhek életét rövidítjük a cukor invertálásával. Ezért, mostanság lehet hogy ez sem annyira okos dolog.
Nyilván lesz, aki pont az ellenkezőjét fogja javasolni. Van aki ragaszkodik a tél végi lepényezéshez, vagy a tavaszi szirupozáshoz. Magadnak kell döntened.
|
|
Előzmény:
 |
pete08
2020-03-05 18:14:06
|
4036
|
Sziasztok!Érdeklődnék ilyenkor ti szoktatok 1-1szirupot berakni? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|