|
|
|
|
 |
japipapi
2020-02-05 08:45:40
|
22757
|
Szia Druszám!
Köszi a kiigazítást, ill . pontosítást.
Örülök, hogy látlak!
off:
elég rosszul beszélek a műtét miatt, azért nem kerestelek telefonon, pedig megígértem, bocs. |
|
A hozzászólás:
 |
Chik Fan
2020-02-05 08:17:20
|
22756
|
Sziasztok!
Bocs, hogy belevaú, de a kétféle tálcázási mód - kézi és gépi forgatás - esetén nem azonos sűrűséggel kell forgatni! Ha a tojások fektetve vannak tálcázva, ( ún. kézi forgatás), elég napi 2, legfeljebb 3 alkalommal forgatni. Ha nem fektetve, hanem ferdén, - 900-ban, forgató bölcsőben átbillentve történő ( gépi)-forgatás esetén kell kétóránként forgatni. Itt viszont akár géppel, akár kézzel történik a forgatás, (átbillentés), akkor is kétóránként kell forgatni! |
|
Előzmény:
 |
japipapi
2020-02-05 06:37:25
|
22755
|
Ugyan annyiszor. Nem a helyzete határozza meg, hanem a gyakoriság. Lényegében a csúcs állítás hely kihasználás miatt szokták alkalmazni. Természetesebb a fektetés.
Nagyon lényeges, hogy a forgatáskor mindig oda - vissza, vagy jobbra - balra történjen. Oka az, hogy egyirányú forgatásakor a jégzsinor megszakadhat, az embrió halála. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|