Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
kehsan Creative Commons License 2020-01-09 13:55:47 2383

Elvileg szerencsesnek nevezheted magad hogy kezelheto betegseged van,legalabbis ezt mondjak az orvosok.....en pl mar a 100-as letroxot se birom elviselni,kicsinalja a szivemet.

2011-ben kezdtem el szedni,12. tsh-ra irta fel az orvos,utobbi idoben 75/100 egyseget veszek felvaltva,ez leviszi a tsh szintet 5-re,es nincs tovabb,sot meg ez is sok,epp ma hagytam abba a szedeset,szuneteltetem par napig,ugy erzem rosszul vagyok tolle,es szinte biztos hogy 1 het mulva jobban leszek gyogyszer nelkul.

 

Azert irtam magamrol,hogy szemleltessem szamodra ez a gyogyszer nem csodaszer,es mint minden gyogyszernek mellekhatasai vannak,nallad a remeges az elso tunet.

Az nallam is volt,elmult,jott helyette mas.

Igaz en nem noveltem az adagot ahogy az orvos mondta,nem vagyok hulye.....mindenkinek van egy szemelyes toleranciaja,azt kell kitapasztalnod.

66 eves korban eleg ha 10 alatt tartod a tsh szintet,nem kell mindenaron lejebb vinni,ahogy sok orvos szorgalmazza ezt.

Navigalni kell.

Es nem art megnezetni mekkora a pajzsmirigyed,ha nem csokkent a merete sokat az esetben mas is allhat a hatterben.

Ajanlatos megnezni a vas szintet,szelent bevinni,A,D vitamint,ezek javitjak a felszivodast....175 letrox az nagyon sok,belathato hogy a nem hasznosulo resz gubancot okoz.

Szinte mindenkinel.

 

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2019-12-31 12:11:30 2382

Sziasztok!

 

Pajzsmirigy alulműködésem van, hashimoto kór. Tavaly nyár vége felé vették észre, a TSH 150 körüli volt, a T3, T4 meg nagyon kicsi. Minden jellemző tünetem megvolt, levertség, híztam tavasz óta vagy 8 kilót, bőrszárazság, székrekedés, szemszárazság, szájszárazság. A többi alkatrészem rendben. Kaptam Letrox tablettát, fokozatosan emelve az adagot. Most 175 ug-ot szedek. Mostanra a levertség elmúlt, a TSH már október közepére 11 körülire lement, a T3,T4 benne van a tűrésmezőben. A székrekedést szilvával, szilvalekvárral egész jól tudtam kezelni. Most már nem merem abbahagyni a szilvát, pedig a mostani ringlószilva ( Tesco, Lidl ) íztelen, kemény mint a teniszlabda, vagyis éretlen. Talán a lábaimon érzem, hogy fáradnak, de ez már inkább a korral jár (66 ), meg az ülőmunkával. Kicsit sportolgatok, egész jót tesz, bár egy órás autóvezetés után nehézkesen szállok ki, vagy állok fel a székből. A szemszárazság elmúlt, de a szájszárazság délutánonként előjön. Vedelem a vizet. A bőrszárazság enyült, de 3 naponta kenegetem  asszony testápolójával

Viszont egy problémám maradt, ami nagyon idegesítő. Mikor a Letroxot felemelte a doki 100 ug fölé, elkezdődött egy remegés és ez azóta sem szűnt meg. A Letrox kezelési utasítása ír erről ( tremol ), de a doki azt mondja, az csak akkor lehet, ha sok a hormonpótlás. Hát, nekem ez nem így van. Már október közepén, 150 ug szedése mellett is még magas volt a TSH, nem hiszem, hogy sok lenne a hormonpótlás. Erre a remegésre nem merek szedni nyugtatót (? ) mert nagyon nem szeretnék hozzászokni. Némi bort szoktam rá inni, amiről olvastam, hogy ez jó, csak nehogy alkoholista legyen a páciens. De ugye ez sem megoldás. Vagy ez a remegés el fog múlni? 

Ha van valamelyikőtöknek ezzel kapcsolatban ötlete, azt szívesen venném...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!