Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

galaxi46 Creative Commons License 2019-12-27 21:33:06 2333

Az 1* megjegyzés éppen arról szól, amit írtam.

galaxi46 Creative Commons License 2019-12-27 21:29:49 2332

 

 

Az xtrail kézikönyvében ez áll:

 

A hozzászólás:
KiDs57 Creative Commons License 2019-12-26 01:12:55 2331

Nem, ennyire nem intelligens a rendszer. A kerekenkénti féknyomás befolyásolásán túl mindössze annyira képes, hogy az üzemanyag szelepet elzárja, ha túl nagynak találja a motorról leadott nyomatékot. És mindez csak az ESP-vel (is) szerelt példányokra igaz.

A csak ABS/EBD-vel szerelt példányoknál csak a fékolaj nyomással manipulál a rendszer. (Ami logikus, ameddig nem feltételezzük, hogy egyszerre nyomja valaki a féket meg a gázt. De ez nem egy rallyautó...)

Amúgy egyébként a szervizkönyv általam megkérdőjelezett mondata nem erről az esetről szól.

üdv

 

Előzmény:
galaxi46 Creative Commons License 2019-12-22 12:24:56 2330

Valahol azt olvastam, hogy a menetstabilizátor progi szükség esetén 2wd állásban is ad a hátsó kerekekre nyomatékot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!