|
|
|
|
 |
Mindenváró Ádám
2019-12-13 21:39:25
|
4023
|
kb. két kilométerre van tőlem. De ha így áll a dolog akkor nem forszírozom ezt.
Maradnak a poszméhek, azok jó pár éve laknak itt egy köteg nádban.
A gyümölcsfák miatt tettem őket ide és elvannak magukban. Csak ugye mézet nem csinálnak. |
|
A hozzászólás:
 |
van_Persil
2019-12-13 17:27:20
|
4022
|
Pont, hogy a magára hagyott méhek a fertözések melegágyai. Ráadásul a gyengébb családokat az erösebbek lerabolják, így befertözve az erös, egészséges családokat is. Hordástalan idöben a méhek mindenfelé kutatnak eleség után, ha olyan kaptárt találnak, ahol a gyenge család nem tudja megvédeni magát, kíméletlenül lerabolják. A méhek akár 5 km-re is elmennek eleségért, vagy fordítva, akár 5 km-röl is odajönnek, ami kb 78,5 km2-es területet jelent! Ha ott van a telephelye, és 200 m-en belül vagy, akkor az engedélye nélkül amúgy se vihetsz haza méheket. |
|
Előzmény:
 |
Mindenváró Ádám
2019-12-13 16:56:02
|
4021
|
Köszi. A harmadik pont elgondolkodtat.
Azt tudom, hogy mifelénk elég gyakran van zárlat a költésrothadás miatt. Van az utcában egy híres méhésznek telephelye. Soha nem látom hogy vinné őket bárhová. Mennyire "civilizációs ártalom" ezek a méheknél? (Kis területen nagy egyedszám mesterséges összezsúfolása, a természetes táplálékuk túlzott elvonása és a többi...? ) Egy természetes környezetben élő kevésbé háborított erdei méhcsalád gondolom kisebb eséllyel esik ezekbe bele?
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|