Keresés

Részletes keresés

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2019-12-13 21:39:25 4023
kb. két kilométerre van tőlem. De ha így áll a dolog akkor nem forszírozom ezt.
Maradnak a poszméhek, azok jó pár éve laknak itt egy köteg nádban.
A gyümölcsfák miatt tettem őket ide és elvannak magukban. Csak ugye mézet nem csinálnak.
A hozzászólás:
van_Persil Creative Commons License 2019-12-13 17:27:20 4022

Pont, hogy a magára hagyott méhek a fertözések melegágyai. Ráadásul a gyengébb családokat az erösebbek lerabolják, így befertözve az erös, egészséges családokat is. Hordástalan idöben a méhek mindenfelé kutatnak eleség után, ha olyan kaptárt találnak, ahol a gyenge család nem tudja megvédeni magát, kíméletlenül lerabolják. A méhek akár 5 km-re is elmennek eleségért, vagy fordítva, akár 5 km-röl is odajönnek, ami kb 78,5 km2-es területet jelent! Ha ott van a telephelye, és 200 m-en belül vagy, akkor az engedélye nélkül amúgy se vihetsz haza méheket.

Előzmény:
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2019-12-13 16:56:02 4021

Köszi. A harmadik pont elgondolkodtat. 

 

Azt tudom, hogy mifelénk elég gyakran van zárlat a költésrothadás miatt. Van az utcában egy híres méhésznek telephelye.
Soha nem látom hogy vinné őket bárhová. 
 
Mennyire "civilizációs ártalom" ezek a méheknél?
(Kis területen nagy egyedszám mesterséges összezsúfolása, a természetes táplálékuk túlzott elvonása és a többi...?   )
Egy természetes környezetben élő kevésbé háborított erdei méhcsalád gondolom kisebb eséllyel esik ezekbe bele?  

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!