|
|
|
|
 |
Mindenváró Ádám
2019-12-13 16:56:02
|
4021
|
Köszi. A harmadik pont elgondolkodtat.
Azt tudom, hogy mifelénk elég gyakran van zárlat a költésrothadás miatt. Van az utcában egy híres méhésznek telephelye. Soha nem látom hogy vinné őket bárhová. Mennyire "civilizációs ártalom" ezek a méheknél? (Kis területen nagy egyedszám mesterséges összezsúfolása, a természetes táplálékuk túlzott elvonása és a többi...? ) Egy természetes környezetben élő kevésbé háborított erdei méhcsalád gondolom kisebb eséllyel esik ezekbe bele?
|
|
A hozzászólás:
 |
van_Persil
2019-12-13 12:31:27
|
4020
|
Igen, az, mert
1. megpróbálhatod, de hozzáértés nélkül nem fog menni,
2. mivel nem értesz hozzá, ezért nem tudod megvédeni őket a rájuk leselkedő veszélyektől (a két legfontosabb: atka és nyúlós költésrothadás,
3. mivel nem tudod megvédeni, ezért a környékbeli többi méhész számára a te méhészeted fertőzési góc lesz, amivel lehet, hogy egzisztenciákat tehetsz tönkre akár egy nyár alatt.
Szóval, igen csak alaposan mérlegeld, hogy tényleg belevágsz-e. |
|
Előzmény:
 |
Mindenváró Ádám
2019-12-13 12:13:33
|
4019
|
Sziasztok
Régebben elolvastam egy könyvet a méhészkedésről és úgy láttam hogy ez eléggé összetett dolog. Persze a könyv a modern, professzionális, profitorientált méhészkedésről szól...
Azon gondolkozom, hogy nem tudnék-e tartani méheket a kertben afféle ridegtartásban?
Ha beérem azzal, hogy csak kicsikét dézsmálom a mézet akkor vajon nem elvolnának magukban is? Azt az évi 4-5-6 kilót amit megeszünk talán kiadnák minden macera nélkül....
Végül is ez egy önálló állat, az erdőbe is gondolom évekig eléldegél ugyanaz a család egy-egy odvas fában. Néha rajzik amikor akar, aki megy megy aki marad marad de a fészek nem hal ki és méz is mindig van benne ... így képzelem.
Elvetemült ötlet ez? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|