Keresés

Részletes keresés

Mateo97 Creative Commons License 2019-11-13 21:16:07 32
Amerika koloniálása megoldás lett volna a túpnépesedésükre is, viszont szerintem ahhoz demográfiailag kevesen voltak, hogy kontinensnyi területeket átformáljanak a saját képükre.
panthera nera Creative Commons License 2019-11-13 10:59:56 29

A vikingek bevételeinek két fő forrása:

 

1. fosztogatás

2. kereskedelem

 

 

ebből a szempontbol értékeld a felfedezett helyet és a terveket.

 

 

 

A gond ott adódott, hogy rossz helyen kötöttek ki. Ha ott kötnek ki ahol később majd Pizarro és Cortes elkapja őket is az aranyláz és az amerikai kontinensek sorsa másként alakul.

 

 

A hozzászólás:
csogi_ Creative Commons License 2019-11-13 10:46:41 28

Érdekes lehet, hogy volt-e hosszabb távú tervük a vikingeknek az újonnan felfedezett területekkel. Végül is, ha végighajóztak a part mentén, láthatták, hogy az éghajlat, vegetáció stb. megfelelő, a népesség is gyérebb, mint Európában, szóval ideális lehetett volna hosszabb távú letelepedésre. Mint a sagákból is kitűnik, voltak problémáik az őslakosokkal, illetve nyilván kevesen is voltak a célzott kolonizációhoz; az információ sem nagyon jutott vissza az öreg kontinensre, hogy a többiek erre vegyék az irányt. (A Kolumbusz-legendák alapján feltehetőleg visszajutott valami, hiszen sokak szerint ezen töredékes viking beszámolók alapján lehetett sejteni, hogy az óceán túlpartján vannak felfedezésre váró földterületek.) Azért érdekes lenne feltételezni, hogy a vikingek többé-kevésbé megvetették a lábukat az amerikai kontinensen, és a grönlandi telepek létezésével párhuzamosan huzamosabb ideig fennállt ez a kapcsolat akár lakott települések formájában is.

Előzmény:
Mateo97 Creative Commons License 2019-11-12 19:42:04 25
Ha találnak is északi géneket a helyi őslakosok génpooljában, arról sem lehetne biztosan megállapítani, hogy viking eredetűek e ezek a gének vagy 17-18-19.századi európai telepesek keveredtek közéjük.
Viszont van olyan gyanú, hogy Mexikó partjaiig elkalandoztak egyes vikingek és innen ered a tolték és azték Tollaskígyó legenda(ami hozzájárult ahhoz, hogy később rútul megszívták a találkozást a spanyolokkal). A tollaskígyót ugyebár egy fehér bőrű, vöröses és szakálas istenségként képzelték el(pedig elvileg nemigazán láthattak ilyen embereket), aki keletre elhajózott egy idő után. Ez meg ugye ráilluk a vikingekre teljesen. Viszont ezek afféle jámbor vikingek lehettek, mert a Tollaskígyót is egy alapvetően békés fickóként ábrázolják.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!