Keresés

Részletes keresés

Csimpolya Creative Commons License 2019-11-04 08:00:51 87213

Bizony, bizony, a macskaélet sem egy habostorta! Én is jól kiszúrtam Silverrel, holott nem ezt akartam. Hűvösebbre fordult az idő múlt héten, ezért behoztam a kaktuszokat. Nem a végleges helyükre a lépcsőházba, csak a szobába, az ablakpárkányra. ezzel viszont megfosztottam a macskámat a kedvenc madárleső helyétől, amit nehéz megbocsátani! Mostanra mindent visszatettem az erkélyre, persze olyan helyre, ahol nem éri az eső, remélem, rövidesen szent lesz a béke.

A hozzászólás:
trizs77 Creative Commons License 2019-11-04 07:26:05 87212

Lukrécia ŐŐfőbundasága nyáron, kerti cica.

 

Bármikor bejöhet, de ezt nem erőlteti.

Néha-néha benéz, megnézi birodalmát, szemléli szolgáit (minket) de májustól októberig a kertben, mit kertben,  kertekben él.

 

Ő az úr.

Van a szomszédban egy öreg, lassú ivartalanított kandúr a Zsuzsi.

Ő nem oszt, nem szoroz.

 

Azért Lukréciának is meg kell harcolnia időnként az 5-6 kert feletti hatalomért.

Ezt leginkább a megtépázott füleiről, nyaka körüli bundahiányairól veszem észre.

Iciri sérülések ezek, 1-2 hét alatt gyógyulnak is, de mutatják vannak trónkövetelők.

 

Most hétvégén úgy döntött, most már őszerinte is itt az ősz = beköltözött.

Innentől övé a lakás.

Hely van bőven.

Kivéve este amikor mindennapos (hangos) harcot vív a ház asszonyával az egyik kanapé birtoklásáért.

 

Van több hasonló pihenő hely is, de mindkettőjüknek ugyanaz kell.

Ez a csöpp kb. 2,5 kg-s macska úgy tud elnyúlni azon a 2,5 méteren, hogy a nő már nem fér oda.

Ilyenkor veszekednek, duzzognak.

Mint két nőhöz illik.

 

Tegnap odáig ment a dolog, hogy reggeli, rövid (20 perces) udvarlátogatást nem számítva a déli harangszóig ki se tette a mancsait a lakásból.

Ok.

Kényeztessük.

 

Délben kivonult a családdal a kertbe "napozni" de már du. 3 felé közölte, hogy Ő inkább bemenne.

Nem oda Buda.

 

Nem engedtük.

Kőszívű gaz gazdik.

Délután 5-ig kint kellett maradnia.

Nem is lettünk megdícsérve amikor végre bejöhetett.

 

Így a tegnapi 24 órából csak 17,5 órát fekhetett a franciaágy jobb oldalán.

Nehéz a cica élet akárki meglássssa.

 

 

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!