Lukrécia ŐŐfőbundasága nyáron, kerti cica.
Bármikor bejöhet, de ezt nem erőlteti.
Néha-néha benéz, megnézi birodalmát, szemléli szolgáit (minket) de májustól októberig a kertben, mit kertben, kertekben él.
Ő az úr.
Van a szomszédban egy öreg, lassú ivartalanított kandúr a Zsuzsi.
Ő nem oszt, nem szoroz.
Azért Lukréciának is meg kell harcolnia időnként az 5-6 kert feletti hatalomért.
Ezt leginkább a megtépázott füleiről, nyaka körüli bundahiányairól veszem észre.
Iciri sérülések ezek, 1-2 hét alatt gyógyulnak is, de mutatják vannak trónkövetelők.
Most hétvégén úgy döntött, most már őszerinte is itt az ősz = beköltözött.
Innentől övé a lakás.
Hely van bőven.
Kivéve este amikor mindennapos (hangos) harcot vív a ház asszonyával az egyik kanapé birtoklásáért.
Van több hasonló pihenő hely is, de mindkettőjüknek ugyanaz kell.
Ez a csöpp kb. 2,5 kg-s macska úgy tud elnyúlni azon a 2,5 méteren, hogy a nő már nem fér oda.
Ilyenkor veszekednek, duzzognak.
Mint két nőhöz illik.
Tegnap odáig ment a dolog, hogy reggeli, rövid (20 perces) udvarlátogatást nem számítva a déli harangszóig ki se tette a mancsait a lakásból.
Ok.
Kényeztessük.
Délben kivonult a családdal a kertbe "napozni" de már du. 3 felé közölte, hogy Ő inkább bemenne.
Nem oda Buda.
Nem engedtük.
Kőszívű gaz gazdik.
Délután 5-ig kint kellett maradnia.
Nem is lettünk megdícsérve amikor végre bejöhetett.
Így a tegnapi 24 órából csak 17,5 órát fekhetett a franciaágy jobb oldalán.
Nehéz a cica élet akárki meglássssa.
|