Keresés

Részletes keresés

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2019-12-13 22:04:57 4025
Tarts poszméheket... egy köteg vastagabb nádban elvannak és már 8-10 fokban vidáman dolgoznak.
Nagyon korán kelnek és mire májusban a birs levirágzik már el is vannak tűnve.
van_Persil Creative Commons License 2019-09-04 09:00:30 3996

Ha az idöjárás olyan, akkor lehet a kertedben ezer méhcsalád, akkor se fogják tudni beporozni a fáidat.

Idén általános volt, hogy az alma, cseresznye, meggy a töredéke termést hozta, minta rekordév 2018-ban. Ráadásul a kötödés idején volt a legrosszabb az idö, így a beporzott virágokból se nagyon tudott termés lenni.

Jam Clerk Creative Commons License 2019-09-04 08:57:15 3995

Figyelemmel arra, hogy a méhek kb. 3 kilométer sugarú körzeten belül hatékonyak (tavasszal ez valószínűleg azért kevesebb, bizonyára találnak a kaptár környékén, ahhoz közel is virágpor forrást), így 1-2 gyümölcsfa önmagában nem hiszem, hogy valami csodaszerrel vonzóbbá tehető. Vagy telepíts jóval több fát, vagy tarts 3-4 családot :) Vannak arra is lehetőségek, csak egyre nehezebb.

A hozzászólás:
Gan Creative Commons License 2019-09-04 08:52:06 3994

Sziasztok. Nem vagyok méhész . Azzal kapcsolatban kérnék tanácsot , hogy hgyan tudnám minél jobban a kertembe csalni a méheket a fák tavaszi beporzásához ? Az idén feltűnt , hogy alig vannak , termésem se lett......

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!