Keresés

Részletes keresés

Tibbe Creative Commons License 2019-07-11 15:29:35 97

Rutascorbin mellékhatásai:

. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer, így a Rutascorbin is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Rutozid: a mellékhatások ritkák, többnyire átmeneti jellegűek és csak 250 mg/nap feletti adag esetén jelentkeznek.

 

A leggyakrabban jelzett mellékhatások a következők: szédülés, fejfájás, szájszárazság, fáradtság, hányinger, emésztési zavar, hasmenés, székrekedés és bőrkiütés. A szakirodalomban ismert néhány rutozid túlérzékenységi eset is.

 

C-vitamin: napi 600 mg-nál magasabb C-vitamin dózisok esetén előfordulhat hányinger, hányás, gyomorgörcsök.

Napi 1000 mg-nál nagyobb C-vitamin adagok hasmenést, fejfájást, kipirulást és vizeletmennyiség növekedést okozhatnak, valamint vesekőképződésre hajlamosítanak.

Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

Tibbe Creative Commons License 2019-07-11 15:25:38 96

noclaudot szedek pár éve, nekem használ és egyébként sok gyógyszerre vagyok érzékeny, de erre nem.

rutascorbin lehet az oka a fejfájásnak: egyébként flavonidot tartalmaz, itt olvashatsz róla bővebben:

 

http://www.gyogynovenylap.hu/mi-fan-teremnek-a-flavonoidok/

 

 

A hozzászólás:
bandika69 Creative Commons License 2019-07-10 17:47:06 95

2x1 noclaudot és 2x1 rutascorbint kellene szednem de nagyon fáj a fejem tőle mivel lehet helyettesíteni ezeket a gyógyszereket

vagy legalább az egyiket gondolom a noclaudtól fáj a fejem annál írják hogy gyakori a fej fájás.

ha valaki tud valamit előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!