|
|
|
|
 |
van_Persil
2019-07-01 10:30:01
|
3978
|
Bátor vagy, hogy mézes lépet csak úgy kiraksz valahova... olyan kutatás/rablás lehetett volna belöle, hogy ihaj... |
|
A hozzászólás:
 |
Jam Clerk
2019-07-01 08:32:32
|
3977
|
Csak érdekességként: a kirepülő raj az eredeti családtól másfél méterre költözött, és feromon nélkül, egy mézes léppel is oda lehetett csalni őket :)
Jelenleg, mivel szabadépítményesek lettek, csak saccolom, de olyan 3-4 NB keretet már önerőből kiépítettek. |
|
Előzmény:
 |
van_Persil
2019-05-12 20:44:48
|
3964
|
Függ attól, hogy a környéken mekkora a méhsürüség. Ha nagyobb, azaz több a méhcsalád, akkor könnyebben lerabolják, ami a család végét fogja jelenteni.
A kirepülö raj sosem költözik az eredeti család közelébe. Megpihen a közelben, de még aznap (már ha az idöjárás engedi) továbblibben. Kb 700 m a természetes távolság két szomszédos méhcsalád között. de ha be akarod csalogatni öket a rajládába, vegyél anyaferomont, hátha az odacsalja a kirepülö rajt:
http://erista.hu/termek/reszletek/153/nasonov-%E2%80%93-(rajbefogo%CC%81)-feromon |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|