|
|
|
|
 |
bervas
2019-07-01 08:29:09
|
25795
|
Ha a pálya árka és a görgő nyugalmi helyzetben nincs szintben, az baj.
- Ki kellene venni az automata kiemelő rendszert, és megnézni, nincs-e szétesve/elkopva benne valami.
- Meg kell nézni a pályát a váltókarhoz fogó stiftet, nincs-e elkopva.
- Végső esetben meg kell nézni, a váltó mechanizmusban a két körömtartó csavarrugó egyforma-e. |
|
A hozzászólás:
 |
Czupák
2019-06-30 21:44:27
|
25793
|
Köszönöm, megpróbáltam.
Valami gáz lehet az automata vezérlő pályával, mert nem.centrikus a görgőhöz képest. Ezt úgy értem, higy a váltó pedál nyugalmi helyzetében a pálya lejjebb áll, mint a görgő, amit vezérelnie kellene. Igaz, kicsit megemelem a kart, akkor beáll a szerintem jö pozícióba. A görgő ugyan megtartaná, ha ráálkítom a csavart, de akkor értelem szerűen nulla a hézag, és nem a Te általad mondott 0.1 mm.
Valahol tudom állítani a pályát mozgató tengely állását?
Továbbá a kuplung kinyomó rúd két darabja.között kell.legyen rugó? Az automata oldalán van, de a kég rúd közötti nyomon egyértelmű, hogy nincs golyó..
Másik kérdésem, higy Szerinted hol lehet az üres kijezőjének kapcsolója? Valaha ismertem ezt a gépet, 1980 óta az enyém, de őszintén szólva felnwveltem két gyermeket, kissé kiestem a gyakorlagból. 😃 Remálem a segítségetekkel belejövök, már van rá időm. 😃
Nézd el nekem, ha esetleg marhaságot kérdezek. |
|
Előzmény:
 |
bervas
2019-06-30 14:55:56
|
25792
|
- Bowden diót teljesen kilazítod a bowdenen.
- csavarral beállítod a váltó automata hézagát úgy, hogy 0,1 mm legyen a kiemelő görgő és a pálya között.
- fogóval meghúzod a bowden végét
- Beállítod a diót úgy, hogy a bowdennek legyen egy kis játéka.
- Ellenőrzöd, hogy a kiemelő görgő és a pálya között meglegyen a hézag. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|