|
|
|
|
 |
Sam711
2019-05-16 18:59:23
|
22734
|
Igen arra gondoltam. Van 1 táblázatom hozzá de még nem próbáltam ki. Bene keltetőhöz adták. Viszont csapott már be így hőmérő hogy levizesedett, és kevesebbet mutatott a valós értéknél. Ezért is jó ha több hőmérővel is mérünk.
Régen lehetett ide fényképet beilleszteni, de most nem találom azt a funkciót.
|
|
A hozzászólás:
 |
Chik Fan
2019-05-16 15:58:38
|
22732
|
Amire gondolsz, az szerintem a száraz/nedves hőmérős páratartalom mérési elv.
A harmatpont mérés más. A harmatpont az a hőmérsékleti pont, ahol a levegő a párával teljesen, azaz 100%-ban telítődik. Ilyenkor a környezet tárgyaira kicsapódik a pára. Az adott hőmérséklethez képest ez lehet harmat, vagy hidegben pl. zúzmara. Többféle mérési metódus létezik. Az egyikben pl. egy tükrös felületű fémlapot addig hűtenek, amíg arra ki nem csapódik a levegő páratartalma. Ez elhomályosítja a fémlap felületét. Ezt a hőmérsékleti pontot érzékelve, a fémlap aktuális hőmérséklete alapján - táblázat segítségével - megállapítható a levegő relatív és abszolút páratartalma is. A keltetőgépen belül kissé macerás lenne ilyen módon méricskélni. :D |
|
Előzmény:
 |
Sam711
2019-05-16 15:05:44
|
22730
|
| A harmarpont mérés az a 2 hőmérővel történő paratartalom mérés? A vizes hőmérős megoldásra gondolok. Igen az analog páramérőimet mindig kalibrálnom kell keltetés előtt. Állandóan elmásznak. Egy ideje minde keltetési szezon előtt inkább veszek 3 at, az februártol májusig kitart. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|