Keresés

Részletes keresés

Chik Fan Creative Commons License 2019-05-14 09:40:16 22719

Szia!

 

Digitális hő és páramérő pontos mérésre nem jo. Analóg kell.

 

Bocsi, de vitába szállok veled!
Ha egy hőmérő/páramérő vagy "akármimérő" teljesíti a vele szemben elvárható követelményeket, (legyen kellően pontos, érzékeny, könnyen leolvasható, stb, stb) az jó hőmérő.

Ha nem, az rossz!

Akár analóg, akár digitális, akár kínai, akár svájci! (A kínai termékek között is lehet jó. (A kici-ócó viszont jó eséllyel nem az a kategória.)
Csak egy a lényeg, az adott célra alkalmas legyen!

A hozzászólás:
Sam711 Creative Commons License 2019-05-13 11:49:46 22718
Digitális hő és páramérő pontos mérésre nem jo. Analóg kell. Keltető hőmérő, ahhoz tudod kalibrálni a termosztátot. Analóg pára mérő, amit vizes ruhával kalibrálni kell. Ha a digitális után mész, nagyon rossz lesz a kelési arányod, ha egyáltalán kikelne. Néztem a párologtató edényeket. Nem víz mennyiség kell, hanem nagyobb víz felület.
Előzmény:
Dobi Kálmán Pit-dog Creative Commons License 2019-05-11 12:06:57 22716

Kicseréltem egy 3cm es alu tàlcára igy jobb köszi.

Hőfokokról: minek lehett hinni?

Termosztát szenzor középen van38,6 kapcsol ki 38,3be

Bent van a digitális hőmérő méri a gép körüli hőt és párát 37,7 -37,9 közöt mozog 

Ezen is van szenzor az 37,3-37,6 közti érték van ugy hogy rajta van a termosztát szenzoron

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!