|
|
|
|
 |
Jam Clerk
2019-07-01 08:32:32
|
3977
|
Csak érdekességként: a kirepülő raj az eredeti családtól másfél méterre költözött, és feromon nélkül, egy mézes léppel is oda lehetett csalni őket :)
Jelenleg, mivel szabadépítményesek lettek, csak saccolom, de olyan 3-4 NB keretet már önerőből kiépítettek. |
|
A hozzászólás:
 |
van_Persil
2019-05-12 20:44:48
|
3964
|
Függ attól, hogy a környéken mekkora a méhsürüség. Ha nagyobb, azaz több a méhcsalád, akkor könnyebben lerabolják, ami a család végét fogja jelenteni.
A kirepülö raj sosem költözik az eredeti család közelébe. Megpihen a közelben, de még aznap (már ha az idöjárás engedi) továbblibben. Kb 700 m a természetes távolság két szomszédos méhcsalád között. de ha be akarod csalogatni öket a rajládába, vegyél anyaferomont, hátha az odacsalja a kirepülö rajt:
http://erista.hu/termek/reszletek/153/nasonov-%E2%80%93-(rajbefogo%CC%81)-feromon |
|
Előzmény:
 |
Jam Clerk
2019-05-12 20:23:14
|
3963
|
A gondozatlan család pár éven belüli elpusztulása kapcsán mennyi időt tippelsz? Csak azért kérdezem, mert nemrég tettem ki egy rajbefogó eszközt egy faodúban élő család közelébe, hátha oda költözik az esetleges raj. Gondolom, ellenálló fajta lehet, mert az odút állítólag legalább 7-8 éve lakják. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|