|
|
|
|
 |
van_Persil
2019-05-12 20:44:48
|
3964
|
Függ attól, hogy a környéken mekkora a méhsürüség. Ha nagyobb, azaz több a méhcsalád, akkor könnyebben lerabolják, ami a család végét fogja jelenteni.
A kirepülö raj sosem költözik az eredeti család közelébe. Megpihen a közelben, de még aznap (már ha az idöjárás engedi) továbblibben. Kb 700 m a természetes távolság két szomszédos méhcsalád között. de ha be akarod csalogatni öket a rajládába, vegyél anyaferomont, hátha az odacsalja a kirepülö rajt:
http://erista.hu/termek/reszletek/153/nasonov-%E2%80%93-(rajbefogo%CC%81)-feromon |
|
A hozzászólás:
 |
Jam Clerk
2019-05-12 20:23:14
|
3963
|
A gondozatlan család pár éven belüli elpusztulása kapcsán mennyi időt tippelsz? Csak azért kérdezem, mert nemrég tettem ki egy rajbefogó eszközt egy faodúban élő család közelébe, hátha oda költözik az esetleges raj. Gondolom, ellenálló fajta lehet, mert az odút állítólag legalább 7-8 éve lakják. |
|
Előzmény:
 |
van_Persil
2019-05-12 15:30:31
|
3961
|
Necsinálj semmit, de ebbe beletartozik az is, hogy ne is szerezz méheket. A gondozatlan méhek egyrészt pár év alatt elpusztulnak, másrészt számos betegség/kórokozó forrása lehet egy elhanyagolt kaptár. Egykaptárnyi méhcsalád beporzás szempontjából jelentéktelen. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|