Szia!
A helyedben azzal kezdeném, hogy tisztázzam, mennyit "hazudik" a pára-, illetve a hőmérő. Ezek az olcsó kínai cuccok nem a pontosságukról híresek. Ha helyjelközzel jól mérnek, vagy tudom mennyit csalnak, csak utána törném a fejem, miért nincs kellő páraszint a gépemben. Erről is volt már szó számtalanszor.
1: Hamis értéket mutat a páramérő.
Nincs kalibrálva, illetve rosszul, vagy régen kalibrálták. Idő közben elszennyeződött, "elmászott" a szenzor munkapontja.
2: Nem keletkezik kellő mennyiségű pára. Oka lehet pl. a kis párologtató felület.
3: Keletkezik ugyan megfelelő mennyiségű pára, ám az elszökik a géped hibás tömítésein keresztül. (Fals levegő)
A W1209 termosztát sem biztos, hogy pontos. Bár 0,1 0C a mérés/kijelzés felbontása, a különbség a valós hőmérséklet és a mutatott érték között akár 1 0C is lehet!
Légkeveréses gépekben a 38,6 0C, de még a 38 0C is sok!
|