Keresés

Részletes keresés

Chik Fan Creative Commons License 2019-05-11 12:19:14 22717

Szia!

A helyedben azzal kezdeném, hogy tisztázzam, mennyit "hazudik" a pára-, illetve a hőmérő.
Ezek az olcsó kínai cuccok nem a pontosságukról híresek.
Ha helyjelközzel jól mérnek, vagy tudom mennyit csalnak, csak utána törném a fejem, miért nincs kellő páraszint a gépemben.
Erről is volt már szó számtalanszor.

1: Hamis értéket mutat a páramérő.

    Nincs kalibrálva, illetve rosszul, vagy régen kalibrálták. Idő közben elszennyeződött, "elmászott" a szenzor munkapontja.

2: Nem keletkezik kellő mennyiségű pára.
    Oka lehet pl. a kis párologtató felület.

3: Keletkezik ugyan megfelelő mennyiségű pára, ám az elszökik a géped hibás tömítésein keresztül.
    (Fals levegő)


A W1209 termosztát sem biztos, hogy pontos. Bár 0,1 0C a mérés/kijelzés felbontása, a különbség a valós hőmérséklet és a mutatott érték között akár 1 0C is lehet!

Légkeveréses gépekben a 38,6 0C, de még a 38 0C is sok!

Pintade Creative Commons License 2019-05-11 10:16:31 22715

De lehet még párásítót beleszerelni is (költséges)

 

És hűtéskor vizet permetezni rájuk.

Pintade Creative Commons License 2019-05-11 10:12:03 22714

Szia,

 

- nagyobb vízfelület

- fűtöd a vizet

- beleraksz egy szivacsot ami félig kilóg, ezzel is növeled a felületet.

 

de a kép szerint ennyinek elégnek kell lennie.

 

Mennyi ideje vannak bent a tojások?

A hozzászólás:
Dobi Kálmán Pit-dog Creative Commons License 2019-05-11 07:09:29 22713

Helló.

Kis segitséget kérnék.

Épitetem egy gépet hungarocel dobozbol,

Métete 440mm x390mm x 300mm(magas).

Hőkapcsoló: w1209 es digitális termosztát,

Fűtés: 42w halogén izzó.

És egy digitális hő és páramérő 

Nem tudom hogy tudnám emelni a párát átlag 50-62% 

3 edény viz van benne,a ventik arra irányulnak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!