|
|
|
|
 |
Jam Clerk
2019-05-01 08:36:45
|
3959
|
Amennyit jónak látsz, úgy értem, ahogy neked kényelmes kezelési magasság. Nekik majdnem mindegy, a természetben is elvannak egy fa odvában, mivel nem gyalog közlekednek :) De ha egy sima zsalukő magasságra fektetsz zártszelvényeket, az olyan 30 centi, az szerintem elég.
Amelyik család nem tudja megvédeni magát a hangyáktól, az nem is életképes :) |
|
A hozzászólás:
 |
Zolikarak
2019-05-01 07:45:57
|
3958
|
Sziasztok! Most kezdek méhészkedni. Egyelőre 3 családom jött meg a tegnapi napon. Nem vártam más időpont volt megbeszélve ezért 1/2 órám volt egy hevenyészett állvány összerakására. 6db B30-aspallókkal áthidalva. Azt szeretném kérdezni mit javasoltok a föld és a kaptárak közt mekkora legyen a távolság? Még egy kérdés a letelepítést követően meglepték a hangyák a kaptárakat na nem nagyon de azért szemel láthatóan nem kevesen voltak. Még a röpdeszkán is járkáltak de azokat a méhek gyorsan eltessékelték. Kérdésem a hangyák tudnak a méhesemben esetleg a kaptárban kárt okozni a családjaimnak? Megjegyzem kölyökcsaládokról van szó! Segítségeteket előre is köszönöm! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|