|
|
|
|
 |
Jam Clerk
2019-04-06 11:18:20
|
3949
|
De egyébként én is ilyen "méhész" vagyok, ha már itt tartunk... Igaz, nincs sok családom, de egyrészt igen macerás lenne vizet vinnem hozzájuk (messze vannak a környékbeli kúttól), másrészt amikor próbáltam is effélét, tavasszal soha nem keresték a melléjük rakott itatót, nyáron meg már azért nem mentek arra, mert nem szoktak oda...vagy mittudomén, a lényeg, hogy sose láttam olyankor se, hogy használták volna. |
|
 |
Jam Clerk
2019-04-06 11:12:14
|
3948
|
Továbbra sem tudom elképzelni, hogy hacsak nem a kaptár közvetlen környékén ömlik ki valamennyi fagyálló, a méhek ne találnának bármi adekvátabb forrást mostanában maguknak. Hol lehet akkora szárazság tavasszal, ahol már csak ez jutna nekik?! |
|
A hozzászólás:
 |
van_Persil
2019-04-06 08:36:11
|
3947
|
Ott, ahol nincsen itató (rengeteg ilyen ú.n. "méhész" van az országban, aki nem gondoskodik vízröl a méheinek), a méhek a nagy szárazságban mindenhol vizet keresnek. Ha ez éppen a kidölt fagyálló, akkor az, ha meg egy kivágott diófa tuskójának a nedve, akkor meg az. |
|
Előzmény:
 |
Jam Clerk
2019-04-06 02:24:12
|
3946
|
Nem tudom elképzelni, hogy ilyentájban annyira rá lennének szorulva az efféle "folyadékforrásokat" keresni, van ezen kívül is elég, amit tudnak hasznosítani. Feltételezhetően a kérdéses méheknek van még téli élelmük (= cukor, mézként), azt hígítják vissza a számukra szükséges arányra, de ehhez tiszta vizet használnak inkább, harmatból meg pocsolyákból, vizekből (itatóból, ha van), ezen kívül virágport keresnek a fiasításhoz. Ha csak nem a kaptárba locsoltad, én nem aggódnék. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|