Keresés

Részletes keresés

HCastorp Creative Commons License 2019-03-14 02:11:41 22631

http://www.videoklinika.hu/video/bero_szgyongyi_epepanaszok

 

Ez a videó nagyjából tartalmazza a valószínű lehetőségeket.      Igen érdekesnek találtam azt, hogy tömegesen jelentkeznek ilyen problémákkal a gasztron  az epeműtöttek.    Némi ellentmondás van ebben és a szakirodalomban, főleg a régebbi szakirodalomban megjelenő álláspont között  .  Ami nagyjából az, ha bárkinek műtét utáni panasza van az nem az epe hiánya miatt van. :)     Ami mostanra kezd kicsit árnyaltabbá válni,  valahol 30-40% érintett panaszosról olvastam  .     Persze ez is mint minden statisztika a mérési módszertől függ.

 

De a kérdésedre a válasz valószínűségi alapon  a legvalószínűbb, hogy a hólyag hiánya okozza a tüneteidet, közvetve, közvetlenül.      Kevésbé valószínű de ezt vizsgálatokkal ki tudják zárni  újra kövesedtél , vagy műtéti szövődmény stb.   Még kevésbé valószínű de előfordulhat az is, hogy az eredeti panaszaid részben nem is epés eredetűek voltak , és akkor nyilván a hólyag eltávolítás után is megmaradtak. 

 

Szakirodalomban régen minden ilyen panaszt epeműtét után tartósan megmaradt olyannak minősítettek ami nem is epés eredetű volt.   Vagy legalábbis több helyen láttam ilyen utalást.     Mostanra ez is bonyolódik egy csöppet,   mert egyre több helyen kezdik beismerni azt amit ebben a videóban is hallhatsz,  hogy bizony nem csak egy játék és mese az nincs hólyagod .        

csilla500 Creative Commons License 2019-03-05 14:40:00 22627

Szia!!

 

Én  is  erre  gondoltam.....mert  bizony  mütét  után  nem  mindenki  tud  büntetlenül  enni jó  "ütős" finomságokat.Nagyon  sok  emberke/ köztük  jómagam/ mütét  után  is   nagyon  - nagyon  odafigyel   mit  eszik. Persze  nem  igazán  jó  ez  igy  sem,  mert  a  szervezetnek   szüksége  lenne  mindenfajta   vitaminra  ami  pl   káposztában, karfiolban, babban   van...  de  ha  kitapasztalja  pl  hogy  a  bablevestől    2  napig   rossz  a  gyomra  vagy  a  hasa,  biztos  hogy  a  közeljövőben nem  eszi.Ahhhhhh ez  egy  ördögi  kör, kővel  se  volt  jó- 1 db  1 cm  kövem  volt,  olyan  nagy  gondot  nem  okozott,      a  mütét  mellett döntöttem, de  a  mai  napig  odafigyelek  mit  eszem. Vannak  szerencsések,  akik  mütét  után  bármit,  büntetlenül  meg  tudnak  enni, semmi  nem  okoz  náluk  problémát. Erre  mondom  nem  vagyunk  egyformák.Próbálj  picit  odafigyelni, hogy  mit  eszel, persze  nem  azt  akarom  mondani, hogy  ne  egyél  pörköltet  vagy  bablevest,  vagy  csülköt....az  ember  egy  életen  át  nem  diétázhat... de  pici  odafigyeléssel  sok  kellemetlenségtol  megkimélheti  m,agát.Tejes  dolgokat  szoktál  enni?

A hozzászólás:
snef Creative Commons License 2019-03-04 07:49:28 22623

Hello

 

jaja a szokasos faja zsiros eteleknel

ercp-et mar a mutet utan allitoalg mar nem lehet.

 

Előzmény:
csilla500 Creative Commons License 2019-03-01 20:06:43 22617

Szia!

 

Bizonyos  ételek  után  tapasztalsz hasonlókat,?  itt a  zsirosabb füszeresebb dolgokra  gondolok.

Miért  kellene  ujra  müteni?????

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!