A macska (mint a kisgyerek) sohasem éhezik ha van ennivaló.
Mindegy mi.
99,9%-ban, mi, gazdák rontjuk el a macskáinkat.
A macskák nagyon sokáig bírják étlen, szomjan.
Bebizonyítottá kísérletekkel, hogy a macska ha hermetikusan elzárjuk (ez volt a híres hármas ketrec kísérlet) bármilyen tápot, ételt megeszik egy idő után.
A gazdi az, aki világvégét, földindulást, égszakadást lát ha amúgy egészséges cica két napig nem úgy eszik, vagy nem úgy iszik.
( a beteg cicákról most nem beszélünk, mert az egy másik történet.)
A macska nem hülye.
Nagyon nem.
Ha válogathat, mert megteheti, bizony válogatni fog.
Ételben, italban.
A macska intelligens.
Hamar rájön, hogyan ugráltathatja gazdáját:
- én ezt nem eszem meg, csak azt,
- én ilyet nem iszom hanem csak olyat.
Dehogynem eszed/iszod kiscicám.
Csak most megteheted, hogy válogatsz, mert én, a gazdád, nem győzlek körül ugrálni.
Ha nem vagyok ott bizony megiszod a pocsolya vizet és megeszed a szomszéd macskája által ott hagyott, három napos, száradt, sikkadt csirke mellett is.
|