Keresés

Részletes keresés

BENTA Creative Commons License 2019-02-16 19:12:18 87119

Szia!

Nálam nem volt semmi gond az ivással. Aztán elkezdtek átjárni anyukámékhoz, ők kezdték ásványvízzel itatni a macsekokat ( el nem tudom képzelni, hogy milyen megfontolásból). Na azóta nálam is elkezdték a beleszagolok, belepancsikálok, szétspiccelem, játszom vele, de nem és nem iszom meg. Persze közben szemrehányóan nézek mélyen a gazdi szemébe, had eméssze a bűntudat. Nekem mondjuk könnyű, mert tudom, hogy a szomszédban isznak eleget, de azért demoralizáló tud lenni. Kitartást a cica mutatványaihoz! (Se éhen, se szomjan nem fog halni egyébként, hidd el.)

trizs77 Creative Commons License 2019-02-15 10:54:59 87115

A macska (mint a kisgyerek) sohasem éhezik ha van ennivaló.

Mindegy mi.

 

99,9%-ban, mi, gazdák rontjuk el a macskáinkat.

A macskák nagyon sokáig bírják étlen, szomjan.

Bebizonyítottá kísérletekkel, hogy a macska ha hermetikusan elzárjuk (ez volt a híres hármas ketrec kísérlet) bármilyen tápot, ételt megeszik egy idő után.

 

A gazdi az, aki világvégét, földindulást, égszakadást lát ha amúgy egészséges cica két napig nem úgy eszik, vagy nem úgy iszik.

( a beteg cicákról most nem beszélünk, mert az egy másik történet.)

 

A macska nem hülye.

Nagyon nem.

 

Ha válogathat, mert megteheti, bizony válogatni fog.

Ételben, italban.

 

A macska intelligens.

Hamar rájön, hogyan ugráltathatja gazdáját:

       - én ezt nem eszem meg, csak azt,

       - én ilyet nem iszom hanem csak olyat.

 

Dehogynem eszed/iszod kiscicám.

Csak most megteheted, hogy válogatsz, mert én, a gazdád, nem győzlek körül ugrálni.

 

Ha nem vagyok ott bizony megiszod a pocsolya vizet és megeszed a szomszéd macskája által ott hagyott, három napos, száradt, sikkadt csirke mellett is.

 

 

 

 

Lora1213 Creative Commons License 2019-02-14 21:16:46 87114

Evés :  Már megfigyeltem hogy mi rontjuk el, tesszük válogatóssá a cicát.  Ha megismer egy finomabb tápot, ami jobban ízlik neki, már nem akarja megenni a régi gyengébb minőségű kaját.  Én is így jártam, noha tudom hogy mivel rontom el őket, már a sokadik macskát sikerült elrontanom.

Ivás :  nagyon fontos hogy eleget igyon.Biztos hogy jól lát a cicád ?  Nálunk a Mircike mindig belepacsált a tálba, mert nem látta hogy van benne víz, csak ha előbb megmozgatta.

A hozzászólás:
QQ Creative Commons License 2019-02-14 20:40:54 87113

Sziasztok

egy nyaron kintibenti telen benti cicaval kapcsolatban lenne egy kerdesem. 

ugy nott fel hogy egy muanyag eteto itato kombinaciobol ivott, majd elkezdett leszokni az ivasrol belole, vettunk neki rozsdamenteset egy darabig jo volt, de olyan furcsan kezdet belole inni hogy szagolgatja 5 percig, majd a tal szelebol mintha sutne a nyelvet bele bele kap es nagynehezen elkezdi lefetyelni. probaltuk csapvizet, alott vizet szurt vizet.

ha kimegy iszik a klros medenve vizbol 3 hetes pocsolyavizbol. most bent a legujabb hogy a a locsolokannabol es a sajat taljabol is ugy iszik hogy belemartja a mancsat es vagy azt lenyalja vagy lefrocskoli es onnan nyalja fel. enni legjobb szaraz tapokat fogadja csak el. csirke kajamaradekot immel ammal megeszi. de taljaba szarad nagyobb resze.

2 eves ivartalanitott nosteny cirmos. 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!