Keresés

Részletes keresés

aetheroleum Creative Commons License 2019-02-06 12:22:29 53068

Értem :-)))

 

Egyébként írtam, hogy 75 nm :-))))))

 

Köszönöm a hozzászólásokat és a segítséget.

Az otthoni füzetemben számoltam hőigényt szobánként, figyelembe véve a szar szigetelést.

Ez már egy jó infó nekem, hogy 1 fok - 1 kW.

 

Elkezdek számolgatni :-)

 

Még egyszer köszönöm !

 

A hozzászólás:
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019-02-06 11:15:59 53067

Van egy rakás meleg vized a pufferben és van egy keringető szivattyúd, ami mondjuk úgy van beállítva, hogy 30 fokos tartály felett hajlandó dolgozni (az alatt nincs értelme).

 

Egy m3 víz fokonként  durván 1 kWh hőt tárol. Valójában többet, de úgyis lesznek veszteségeid: pl alig akad annyira okos ember, aki a pufferjét a hőszigetelő burkon BELÜLRE helyezi el. Mindenki kiteszi a jéghideg garázsba/pincébe/stb, majd azon sír, hogy milyen sokba kerül a fűtés :)

 

Ha az 1 m3 pufferedet 30-ról mondjuk 70 fokosra felfűtöd, akkor 40 kWh hőmenyiséget tettél bele a pufferbe, ebből tud gazdálkodni a termosztát+radiátorok.

 

A legjobb és a legszarabb hőszigetelésű családi házak egy négyzetméterre eső hőigénye között több, mint hússzoros a különbség. Ráadásul nálad még a négyzetmétert sem tudjuk, létezik 40 m2-es családi ház és létezik 300 m2-is.

Tehát hússzoros szórás a hőszigetelésben, plusz hatszoros szórás a lakás méretében az az jelenti, a legkevésbé hőigényes ÉS kicsi és a leginkább hőigényes ÉS nagy lakás között 240-szeres a hőigény különbség. Plusz van enyhe téli nap és van durva hideg is, ami ezt a számot tovább szorozza.

Ehhez képest mennyire pontosan várod el tőlem, hogy szerintem hány órára lesz elegendő a pufferben lévő 40 kWh hőmennyiség? :)

 

Az 1000 literes pufferedbe berakott 40 kWh hőmennyiség átlagos téli időben egy 100 m2-es szuper passzívházat 100 órán át tud kifűteni, egy 100 m2-es hőszigeteletlen kádárkockát kb 4-5 órán keresztül. Az év leghidegebb napjain ezek az idők akár a felére is csökkennek.

 

Mivel a te házad méretéről, hőszigeteltségéről, tehát a ház hőigényéről semmi sem tudunk, ezért neked kell elhelyezned azt valahová a szuper passzívház és a hőszigeteletlen kádárkocka között. 

Pl abban az esetben, ha 100 m2-es a hőszigetelt terület, akkor csak annyit mondhatok biztosan, hogy az 1000 literes puffer segítségével áthidalható idő valahol 3 és 100 óra között lesz

Elégtelen adatból sajnos nem lehet ennél pontosabban saccolni.

 

Előzmény:
aetheroleum Creative Commons License 2019-02-06 09:56:01 53061

No még kérdés - ha szabad - :-)

 

Már pedzegettem itt, hogy nagyon nézegetem a puffertartályokat.

Az elképzelésemről szeretnék véleményt kérni:

 

Kiindulásként feltételezzük - Mekk Elek :-) -, hogy nincs lehetőség elektromos fűtésre a következő probléma megoldására:

 

Tehát:

 

- idro 30 vizeskandalló

- kb. 75 nm a ház

- nyílászárók közepesek de nem cserélhetőek - anyagi szempontok miatt -.

- az idro 30, radiátorokkal fel tudja fűteni a házat  -10c-ben is de mindenképp el kell valahogy nyújtani a fűtési időt az éjszakai 

  órákban mivel reggelre nagyon hideg van.

 

Ezt kellene megoldani jövő télre. Itt jönne be a képbe a puffer.

 

Mekk Elek köszönöm az eddigi tanácsokat - is -, de most - amennyiben megtisztelsz a hozzászólásoddal - ne arra koncentrálj, hogy miért szar ez az egész így, hanem, hogy hogyan tudnám megoldani a problémát :-)  ( na ez egy szép mondat volt :-) )

 

Nos a fő kérdésem:

 

- Amennyiben beruháznék egy 1000 literes pufferbe, szerintetek megoldódna a problémám?

- Kifejezhető "órában" egy megfelelőén felfűtött 1000 literes puffer "teljesítménye"?

  ( tehát meg lehet mondani hozzávetőlegesen, hogy mennyivel tudnám kitolni a fűtési időt amennyiben beszereznék egy         

   1000 literes puffert? ) 

 

Köszönöm a válaszokat!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!