|
|
|
|
 |
CBNora
2019-02-04 17:34:58
|
13764
|
Már én is ültetgetem a díszpaprikákat.
Most földben kelnek, a VHO-tól örökölt állatmelegítő lapra téve. A lila levelűből már kiültettem poharakba a szükséges mennyiséget. Pár napot még várok, nem megy-e belőlük tönkre valamennyi, aztán a maradék csíranövényt elajándékozom. A másik, amelyikről az őszi kertészeti kiállításon megtudtam, hogy Etna fajtájú, valamivel lassabban kel, de 3 palántám már abból is van.
Két tavalyi tövet a fürdőszobában teleltetek. Ezeket kéthetente le kell zuhanyozni, különben nagyon ellepik a levéltetvek. Mindent sose sikerül lemosni. |
|
A hozzászólás:
 |
Csimpolya
2019-02-04 16:21:59
|
13763
|
Még mindig szép a csilipaprikám, ezért aztán a legszebb példányokból magot szereztem, és a Nórától tanult módszerrel nedves papírtörlőre tettem. Van egy kis műanyag dobozkém, azt használom, mint üvegházat. Remélem, sikerül, de ha nem akkor sem vesztettem semmit. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|