Keresés

Részletes keresés

Chik Fan Creative Commons License 2019-02-05 09:28:07 22682

Nem egyszerű a válasz.

A fenti ventilátornál valóban nagyobb lesz a nyomás. Viszont az alsónál az izzók felől kisebb.
Így mind a két helyen forszírozott lesz a külső tér és a keltetőtér közötti légcsere.
Alul nem okozna gondot ha ott áramlana be a hideg levegő, mert a fűtőkamrában szinte teljesen elkeveredne a melegebb levegővel. Az sem lenne baj, ha fent távozna el némi levegő, csak attól tartok, a ventilátorok kényszerítő hatása miatt ez sok lenne. Talán kisebb átmérőjű furatokkal működhetne a dolog.
Mindenképpen ki kell tapasztalni. Csak ezt látom járható útnak.

A hozzászólás:
miki1029 Creative Commons License 2019-02-03 16:05:46 22680

Na akkor az utolsó rajz szerint fogom megcsinálni remélem jó lessz. Azt akarom még kérdezni hogy szerinted a szellőző furatot hova tegyem? Igazából én már kifurtam előre 6db 12mm-es furat van alul a fűtőkamrába és ugyanígy 6db felül hátul így vannak most. Csak a felsők ha megcsinálom az utolsó rajzom szerint akkor a terelő lemez mögött lesznek ott is jó helyen vannak? Mert én azt gondolom így pont a ventilátor rá fogja fújni a lyukakra a levegőt. Szerinted hova kéne tenni a szellőző furatokat?

Előzmény:
Chik Fan Creative Commons License 2019-02-03 09:54:42 22676

Eddig ez a leginkább szimpatikus változat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!