Keresés

Részletes keresés

miki1029 Creative Commons License 2019-02-02 17:32:20 22672

akkor azt mondod ha a hőfok 37,2 és 37,8 között ingadozik akkor az még elfogadható és nem zavarja a tojásokat?

A hozzászólás:
japipapi Creative Commons License 2019-02-02 10:02:34 22667

Szia!

Jó, hogy kipróbáltad, előzőkben is 60 W -osokat javasoltam eleve, látva géped méretét. Ha, tele pakolod, ismét más értéket tapasztalsz.

Nem jó a gyors felfűtés és a 38°C csirke esetén veszélyes határ! Inkább legyen kicsit kisebb, legfeljebb tovább tart a fejlődési idő +1-2 nappal. Az alsó 37,2°C és a felső 37,8°C szerintem optimális kapcsolási értékként az STC 1000-es esetén.

 

Kezdetben én is igyekeztem beállítani a "nagykönyv" szerint, majd rutin után alább hagyott a lelkesedésem. Indításkor belőttem 37,5°C-ra és csirkekiszedéskor leállítottam. Semmi állítgatás, vidáman kikeltek azok, melyek erősek, életképesek. Ez volt az radikális szelekció, de sok erősen éltek fazékig. 

Amikor állítgattam, kikelt gyenge is, -kacska lábú, éppen vánszorgó egyed-. Sokat vesződtem, sajnáltam, meg akartam menteni életüket. Mondhatom, bármi tettem, előbb utóbb elhullottak. 

Úgy gondoltam, a tyúk sem tized fokra állítja a fűtését, nincs digitális órája a hűtéshez stb. Az életképes kikel. Persze azért nem ugyan az a technológia, de nagy általánosságra igaz lehet.

 

Előzmény:
miki1029 Creative Commons License 2019-02-01 17:58:40 22665

 kicseréltem 60 wattos izzókra így 1tized fokot sem fűt túl viszont 37,7foknál kikapcsol a szabályzó és kb 2tized fokkal lejjebb esik a hő szóval 37,5-38C fok között ingázik. 37.7 foknál bekapcsol elnézést rosszul irtam

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!