|
|
|
|
 |
japipapi
2019-01-29 16:17:59
|
22654
|
Szia!
Én nem emelném 100 W-osokra, hisz jobb, ha lassan melegszik fel az tojás 20 - 22 C fokra, mert akkor nincs pára kicsapódás, jobban tud lélegezni a tojás van való élet, és úgy sem kell 38 foknál több. A szabályz de jó, nekem is az dolgozott, bár érezte, hogy befejezem a keltetést, a relé megadta magát. Ha "pákászkodsz", javaslom a felét cserélt ki szilárd test felére a biztonság kedvéért. Nekem szerencsém volt, addig működött rendesen. Őrjítő, ha éppen keltezésű finisében rohad le és nincs csere. Javaslom, szereted be tartalékai egy W1209-est, pár 100 Ft, gyorsan cserélhető.
|
|
A hozzászólás:
 |
miki1029
2019-01-29 15:34:18
|
22653
|
Szia na ma kipróbáltam a soros kötést az izzókkal ahogy irtad én 2db 60 w izzót kevésnek találtam sorba kötve nagyon lassan fűtött. kicseréltem 100wattosra az izzókat igy 2 db 100wattos izzóval sorba kötve próbáltam kb 3és fél óra alatt 35fokig fűtött fel. aztán még 2db 100wattos izzót sorba kötöttem és a két külön sorba kötést párhuzamosan összekötöttem kb mig megcsináltam második sorba kötést 24fokra visszahült a hűtő. Igy már hogy négy izzó fűtött kb 35perc alatt 24ről 41fokra fűtött. Hozzáteszem még nem kötöttem rá a hőszabályzóra csak direkten mentek azt néztem milyen gyorsan fűtenek így.azt nem irtam eddig egy kb 120literes hűtőről van szó. Illetve azt is elfelejtettem irni hogy ezt a fűtéspróbát kint a garázsba csináltam ahol 0 max 2-3fok a külső hőmérséklet most. Gondolom ha majd beviszem olyan helyre ahol 20fok van akkor gondolom gyorsabban tud majd fűteni. De nyugodtan szólj közbe ha valamit nem jól gondolok vagy irok, szivesen fogadom a segítséget |
|
Előzmény:
 |
japipapi
2019-01-28 16:26:48
|
22650
|
Ki hagytam válaszból: én viszonylag nagy felületű vizes edényt használtam, sík üveggel takarva, ill. nyitva szükség szerint. A teljes vizes edényt takaró üveget ketté vágtam, így könnyedén szabályozható manuálisan a párásítást. A párát pedig egy ócsó digitális terrárium pára kijelzővel nagyjából láttam, kivezetve. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|