|
|
|
|
 |
miki1029
2019-01-29 15:34:18
|
22653
|
Szia na ma kipróbáltam a soros kötést az izzókkal ahogy irtad én 2db 60 w izzót kevésnek találtam sorba kötve nagyon lassan fűtött. kicseréltem 100wattosra az izzókat igy 2 db 100wattos izzóval sorba kötve próbáltam kb 3és fél óra alatt 35fokig fűtött fel. aztán még 2db 100wattos izzót sorba kötöttem és a két külön sorba kötést párhuzamosan összekötöttem kb mig megcsináltam második sorba kötést 24fokra visszahült a hűtő. Igy már hogy négy izzó fűtött kb 35perc alatt 24ről 41fokra fűtött. Hozzáteszem még nem kötöttem rá a hőszabályzóra csak direkten mentek azt néztem milyen gyorsan fűtenek így.azt nem irtam eddig egy kb 120literes hűtőről van szó. Illetve azt is elfelejtettem irni hogy ezt a fűtéspróbát kint a garázsba csináltam ahol 0 max 2-3fok a külső hőmérséklet most. Gondolom ha majd beviszem olyan helyre ahol 20fok van akkor gondolom gyorsabban tud majd fűteni. De nyugodtan szólj közbe ha valamit nem jól gondolok vagy irok, szivesen fogadom a segítséget |
|
 |
miki1029
2019-01-28 17:05:24
|
22651
|
Igen úgy értettem a sorba kötést hogy 2db 60w izzót sorba kötök 2szer azaz 4 izzóm lessz a gépbe 2essével sorba kötve. Stc1000 a hőfokszabályzóm. A párásitást én is kb úgy gondoltam ahogy leirtad |
|
A hozzászólás:
 |
japipapi
2019-01-28 16:26:48
|
22650
|
Ki hagytam válaszból: én viszonylag nagy felületű vizes edényt használtam, sík üveggel takarva, ill. nyitva szükség szerint. A teljes vizes edényt takaró üveget ketté vágtam, így könnyedén szabályozható manuálisan a párásítást. A párát pedig egy ócsó digitális terrárium pára kijelzővel nagyjából láttam, kivezetve. |
|
Előzmény:
 |
japipapi
2019-01-28 16:18:51
|
22649
|
Szia!
Vigyázz! Rossz a 3 db 60 W sorba kötve nől az ellenállás, következmény: csökken a teljesítmény, fény, hő egyaránt. Nem 3*60 W hanem 60/3, azaz durván 20 W! Nem tudsz 37,6 °C elérni, csak záptojás lesz. 4 db 60 W-os, (az előző kommentem szerint). Ha, pedig egyenként megy a 60 W, összesen 180 W, lehet tojás rántottád lesz. Ugye ez se kívánatos cél itt.
Milyen hőfokszabályzód van? A hisztirésének (+)(-) 0,1 °C a kívánatos. pl. a tényleg olcsó W1209 kínai kütyü megfelel, de az is célszerű picit átalakítani, kidobni a relét és berakni egy Szilárdtest relét, így pl. ez Druszám szellemi terméke, http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134393421&t=9180932
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|