|
|
|
|
 |
japipapi
2019-01-28 16:26:48
|
22650
|
Ki hagytam válaszból: én viszonylag nagy felületű vizes edényt használtam, sík üveggel takarva, ill. nyitva szükség szerint. A teljes vizes edényt takaró üveget ketté vágtam, így könnyedén szabályozható manuálisan a párásítást. A párát pedig egy ócsó digitális terrárium pára kijelzővel nagyjából láttam, kivezetve. |
|
A hozzászólás:
 |
japipapi
2019-01-28 16:18:51
|
22649
|
Szia!
Vigyázz! Rossz a 3 db 60 W sorba kötve nől az ellenállás, következmény: csökken a teljesítmény, fény, hő egyaránt. Nem 3*60 W hanem 60/3, azaz durván 20 W! Nem tudsz 37,6 °C elérni, csak záptojás lesz. 4 db 60 W-os, (az előző kommentem szerint). Ha, pedig egyenként megy a 60 W, összesen 180 W, lehet tojás rántottád lesz. Ugye ez se kívánatos cél itt.
Milyen hőfokszabályzód van? A hisztirésének (+)(-) 0,1 °C a kívánatos. pl. a tényleg olcsó W1209 kínai kütyü megfelel, de az is célszerű picit átalakítani, kidobni a relét és berakni egy Szilárdtest relét, így pl. ez Druszám szellemi terméke, http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134393421&t=9180932
|
|
Előzmény:
 |
miki1029
2019-01-28 15:15:55
|
22648
|
Szia amit beleraktam,beleragasztottam üveget az hőszigetelt üveg dupla üveg.3 db 60 wattos izzót terveztem belerakni de erről a sorbakötésről még nem hallottam,de értem amit irsz!! Lehet akkor át is variálom úgy ahogy irtad a fűtőkamrába lessz 6db 12es furat szellőzésnek meg a hűtő felső részébe is ugyanúgy 6 db. Forgatni kézzel akarok párásitani az aljába teszek egy tálcát az izzók alá amibe víz lessz, és a vízfelület nagyságával növelem a párát bujtatáskor meg rásegitek max kézzel spricceléssel.meg a hűtő tetejébe 45fokos szögbe lefelé teszek 3pc ventit ez a terv |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|