Keresés

Részletes keresés

miki1029 Creative Commons License 2019-01-28 15:15:55 22648

Szia amit beleraktam,beleragasztottam üveget az hőszigetelt üveg dupla üveg.3 db 60 wattos izzót terveztem belerakni de erről a sorbakötésről még nem hallottam,de értem amit irsz!! Lehet akkor át is variálom úgy ahogy irtad a fűtőkamrába lessz 6db 12es furat szellőzésnek meg a hűtő felső részébe is ugyanúgy 6 db. Forgatni kézzel akarok párásitani az aljába teszek egy tálcát az izzók alá amibe víz lessz, és a vízfelület nagyságával növelem a párát bujtatáskor meg rásegitek max kézzel spricceléssel.meg a hűtő tetejébe 45fokos szögbe lefelé teszek 3pc ventit ez a terv

A hozzászólás:
japipapi Creative Commons License 2019-01-28 13:17:33 22647

Szia!

1. Kár volt hazavágni a szigetelést, az ablakozás végkép jelentősen csökkenti szigetelés hatás fokát. 

2. Az izzós fűtés a legrosszabb (és korszerűtlen) megoldás.  A tervezett 3 db izzónak mekkora a teljesítménye? Ha nem sorba kötöd, a sokszori ki be kapcsolgatás hamar kiég. Ha sorba kötöd, esetleg egyik kiég, fűtés megszűnik. Legalább -viszonylag biztonságos fűtéshez- 4 db kell, 2-2 sorba, majd a két sort párhuzamosan. (nick nevem alatt többször ott a képlet) Nagyon egyszerűn magyarázva, 4 db 60 W-as izzó esetén ilyen kötéssel 60 W a teljesítmény, soha nem ég ki egy db sem. 100 W-nál 100 W. Az izzószál csak izzik, de minimális a fénye. 

3. Javaslom keresd Chik Fan barátom hsz.-eit, találsz kerámia ellenállásos fűtés is. Tök egyszerű és üzembiztos.

4. Forgatásról nem szóltál, így egyáltalán nem nem javaslok furkálásokat, szigetelés csökkentést, hisz gyakran kell ajtót nyitogatni a forgatás miatt, hűteni is kell, így bőven van szűkséges légcsere.

5. Nem látom hogy megy be "hideg levegő" a fűtő boxba? Tartok tőle, hő rétegezés lesz, ami semmiképpen nem kívánatos.

végül is

6. Hogy lesz párásítás?

 

Bocs, ezek meglátásaim, segítő szándékkal.

 

Ma már titkán nézek be ebbe az oldalra, nem keltetek már, rábízom a természetre. Meguntam, pedig  évekig be voltam sózva keltetésért és képes voltam éjjel nappal manuálisan forgatni. Kényelmesebb, olcsóbb és biztosságosabb a kotlós mama. 😊

 

De drukkolok Neked!

Sok sikert! 

 

Előzmény:
miki1029 Creative Commons License 2019-01-25 19:44:54 22641

és még egy olyan dologban akadtam meg hogy a szellőző furatokat szerintetek hova tegyem. én arra gondoltam hogy minden izzó mellé teszek egy 12es furatot az aljába a gépnek illetve még kettőt az izzók alá igy alul lessz hat furat. felülre meg vagy a hátuljába,vagy az ajtóra az ablak fölé megint csak 6db 12es furatot. én igy gondoltam de ebben nem vagyok biztos. szeretnék ebben is tanácsot kérni. a segítséget előre is köszönöm.jelenleg még így néz ki a gép

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!