|
|
 |
Jam Clerk
2019-01-02 19:18:31
|
3932
|
Azért gondolkodtam el a dolgon, mert a flakonján eleve ott volt a felirat, hogy nem éppen élőlénybarát anyag (egy kerítésnek ugyebár sokáig ki kéne bírnia, ahhoz meg nem árt, ha nem szedik szét a rovarok-gombák időnek előtte), ugyanakkor nem szeretném elkótyavetyélni, vagy ilyesmi. Illetve, nem tudom, mit tudnék belőle kezdeni :)
A lecsiszolást úgy értettem, hogy miután összeragasztom táblává, egy kézi gyaluval "meghámozom" olyan mélységig, amikor már nem látszik a szín (ha egyáltalán beivódott). Mivel 2.7 cm az egész, ha középen elvágom (azt hiszem, kb. 3 mm-es a fűrészlap, ami a gépen van), akkor elméletileg maradnia kéne olyan 1.2 centinek, abból lejön mondjuk 2-3 mm a gyaluval, és még mindig marad 1 centi, amiből táblásítanék. A többi kaptár is 10 mm-es OSB-ből készül (Kempingez fórumtárs nyomán), neki sincs gondja ebből a falvastagságból, ezért gondolnám, hogy deszkából sem lenne gond. De közben azon is gondolkodtam, hogy ebből a festékes oldalból talán jobb lenne inkább tetőt csinálni, ott talán nincs annyira közvetlenül a méhek mellett a faanyag. |
|
A hozzászólás:
 |
van_Persil
2019-01-02 18:58:45
|
3931
|
Habkaptárt használok, ott fel sem merülhet ilyen probléma.
Apám anno nitrós festékkel kent le pár kaptárt, nem tett jót a méheknek, és akkor finoman fogalmaztam.
A kerítéslazúr lecsiszolásával az a gond, hogy a tüdődbe juthat a csiszolmány, pedig ott semmi keresnivalója. Hogy a méheknek árt-e, azt megmondani nem tudom. |
|
Előzmény:
 |
Jam Clerk
2018-12-31 09:42:10
|
3929
|
Ha már festék: van elfekvőben egy rakás, bő colos vastagságú (2.7 cm-es), lambéria jellegű faanyagom. Évekig volt válaszfal kültéri használatban, ezért az egyik oldala le lett mázolva kerítéslazúrral. Ha lecsiszolom a látszó réteget + pár millimétert (vagy akár fűrészgéppel letolok belőle 7-8-at, esetleg megfelezem, ugyanis NB15-ös fekvőnek szánom, az a szűk 60 centi nem fog annyit mozogni, hogy ne lehessen megcsinálni stabilra), készíthető-e abból kaptár, vagy "Te nem javasolnád"? :) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|