|
|
|
|
 |
Jam Clerk
2018-12-31 09:42:10
|
3929
|
Ha már festék: van elfekvőben egy rakás, bő colos vastagságú (2.7 cm-es), lambéria jellegű faanyagom. Évekig volt válaszfal kültéri használatban, ezért az egyik oldala le lett mázolva kerítéslazúrral. Ha lecsiszolom a látszó réteget + pár millimétert (vagy akár fűrészgéppel letolok belőle 7-8-at, esetleg megfelezem, ugyanis NB15-ös fekvőnek szánom, az a szűk 60 centi nem fog annyit mozogni, hogy ne lehessen megcsinálni stabilra), készíthető-e abból kaptár, vagy "Te nem javasolnád"? :) |
|
 |
honbandi
2018-12-31 09:01:53
|
3927
|
Szia Persil! Köszi a tájékoztatást. A kád 30 cm magas szerintem ez elég magas.Esetleg viaszt lehet
hozzá tenni még. Merre méhészkedsz? Boldog UJ Évet! |
|
A hozzászólás:
 |
van_Persil
2018-12-30 17:39:47
|
3923
|
Ludányi azt tanította, hogy 1 rész lenolaj és 3-4 rész étolaj keverékével kisütni a kaptár oldalfalát, alját, méghozzá úgy, hogy akkora magas falú tepsi kell, hogy a kaptárelemek kényelmesen beleférjenek, alatta gázzsámoly adja a tüzet, addig benne tartani a forró olajban, amíg sistereg.
Amivel tilos, az bármi ami nem vízbázisú vagy nem lenolajos (nitrohigítós, gombaölö tartalmú, mint a xyladecor volt etc.). Leginkább a lenolajkence használható. |
|
Előzmény:
 |
honbandi
2018-12-20 18:20:38
|
3921
|
Sziasztok! Még új vagyok a méhészet terén. Szeretném kérni a tanácsotokat ,kaptár impregnálásnál mit jó használni és milyen arányban? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|